ING uzavrela zmluvu s konzorciom R3
ING uzavrela zmluvu s konzorciom R3, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/nitpicker

Podľa tlačovej správy zo dňa 22. 1. 2019 uzavrela ING zmluvu s podnikovým konzorciom Blockchain R3 na prístup ku komerčnej blockchainovej platforme patriacej firme R3.

Podľa tejto zmluvy môže ING Bank získať ľubovoľný počet licencií pre platformy Corda Enterprise. Bankový gigant ING plánuje nasadiť decentralizované aplikácie Corda (CorDapps) v celej globálnej obchodnej infraštruktúre.

Corda Enterprise

Corda Enterprise je komerčná distribúcia platformy Corda, teda odnož od ich primárnej open-source blockchain platformy. Verzia enterprise je špeciálne optimalizovaná, aby vyhovovala požiadavkám moderného podnikania.

Na základe obchodnej platformy R3 ponúka CorDapps rad finančných služieb, ktoré možno použiť na bankové operácie, a to aj v oblasti obchodných pôžičiek, poistenia a kapitálových trhov.

ING pomôže rozšíriť CorDapps

Na druhej strane ING pri využívaní CorDapps prispeje k širšej adaptácii tejto platformy, ktorú vlastní konzorcium Corda Enterprise.

Minulý týždeň spoločnosť R3 oznámila tiež začatie svojej siete Corda, ktorú má spravovať a monitorovať nedávno založená nezisková organizácia nazvaná Corda Network Foundation. Sieť bude pravdepodobne slúžiť ako základňa na identitu a konsenzus medzi účastníkmi a umožní prenos dát a digitálnych zdrojov do obchodných sietí, rovnako ako medzi CorDapps.

Záver

Po dvoch švajčiarskych bankách tu teda máme akúsi správu o pokroku aj v banke ING. Ďalší čriepok blockchainovej revolúcie je tu a je možné, že sa ING z týchto čriepkov podarí postaviť piliere pre moderné bankovníctvo.

Len pred pár dňami sme vás informovali, čo úžasné priniesli naopak švajčiarske banky. Pozrite sa sami.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance