Riaditelia Binance a Coinbase čelia obrovským stratám. O koľko peňazí prišli?

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Riaditelia Binance a Coinbase utrpeli straty.
Riaditelia Binance a Coinbase utrpeli straty. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin/Nadezda Murmakova

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) zažalovala hneď po sebe dve najväčšie kryptomenové burzy na svete. Binance aj Coinbase zaznamenali zvýšený odliv kapitálu, no podľa správy Crypto News utrpeli masívne straty aj riaditelia oboch spoločností. O koľko peňazí prišiel riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao a burzy Coinbase Brian Armstrong?

O koľko klesol majetok riaditeľa Binance a Coinbase?

Na základe Bloomberg Billionaires Index sme mohli vidieť ako majetok oboch riaditeľov zaznamenal silný prepad. Čistý majetok Changpeng Zhaa klesol za 2 dni o 1,4 miliardy dolárov na 26 miliárd dolárov, zatiaľ čo majetok Briana Armstronga klesol o 361 miliónov na 2,2 miliardy dolárov.

Pád hodnoty majetku oboch riaditeľov spoločností nastal bezprostredne po zažalovaní búrz zo strany SEC-u. Údajne mali porušiť pravidlá na trhu s cennými papiermi, čo vyvolalo cenový pád väčšiny kryptomien. Tie sa ale z poklesu hneď spamätali. Ak sa chcete dozvedieť o detailoch žalôb, odporúčame Vám prečítať si nasledujúce články:

Binance a Coinbase sú najväčšie kryptomenové burzy na svete.

Binance a Coinbase sú najväčšie kryptomenové burzy na svete. Zdroj: CoinMarketCap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Straty až tak nepocítili

Aj keď straty hodnoty majetku sú v absolútnych číslach obrovské, majitelia dvoch najväčších búrz ich nemuseli pocítiť. Majetok Changpeng Zhaa totiž tento rok vzrástol až o 117 %, zatiaľ čo majetok Briana Armstronga o 61 %. Pre porovnanie, čistý majetok ostatných miliardárov v indexe vzrástol v tomto roku v priemere o 9 %. Podľa rebríčku Forbes je Changpeng Zhao 171. najbohatší muž sveta, zatiaľ čo Brian Armstrong sa nachádza na 1 378. mieste.

Binance coin cenový pád.

Binance coin cenový pád. Zdroj: TradingView

Asi najväčší cenový pokles sme mohli vidieť podľa údajov TradingView na tokene binance coin (BNB), ktorého pád trvá dodnes. Len za dva dni BNB spadol o 16,50 % a hľadá nový support. Predajné objemy sa stupňujú a je otázne, kde sa zastavia. Okrem toho, Binance čelila aj masívnym odlivom kapitálu. Na základe údajov z Glassnode zaznamenala burza Binance nasledovné čisté odlivy BTC:

  • 5. júna 10 457 BTC
  • 6. júna 4 189 BTC
  • 7. júna 13 953 BTC

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Predseda SEC-u obvinil burzy

Cieľom regulátora je dokázať, že aspoň jeden z tokenov, ktoré sú listované na burzách Binance a Coinbase je cenný papier. Predseda SEC-u, Gary Gansler vidí kryptotrh ako jednu veľkú hru, ktorá bez regulačných zásahov nebude fungovať. V interview pre agentúru Bloomberg dokonca priamo obvinil kryptoburzy, že sú navrhnuté tak, aby porušovali americké finančné zákony.

Mohlo by ťa zaujímať: Poznáme misiu Americkej komisie pre burzy: Hľadajú spôsob, ako zničiť kryptoburzy