Proshares BTC ETF
Proshares BTC ETF. Zdroj: Shutterstock.com/WEIBEL Christophe

Od svojho spustenia dňa 19. októbra je Proshares Bitcoin futures burzovo obchodovaný fond (ETF) obľúbenou voľbou obchodníkov. Z hľadiska celkového objemu obchodov stúpol na horné 2 % všetkých ETF.

Senior ETF a analytik spoločnosti Bloomberg, Eric Balchunas, 11. novembra poznamenal, že ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) mal včera zobchodované akcie v hodnote 400 miliónov dolárov. Jeho priemerný objem ho neustále zaraďuje medzi top 2 % všetkých ETF.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – Mineri stále nepredávajú BTC napriek vysokej cene – aký majú dôvod?

Budúcnosť investovania – spotové BTC ETF

BITO zaznamenala za posledných deväť dní kombinovaný prílev zhruba 112,79 miliónov dolárov. Toto číslo však zaostáva v porovnaní s prvými dvoma dňami kótovania fondu. Tie zaznamenali prílevy v hodnote 567,16 miliónov USD a 489,51 miliónov USD. Baluchunas poznamenal, že tento druh konzistentného toku je veľmi zriedkavý pre novo spustený ETF.

BITO bola spustená na burze cenných papierov v New Yorku 19. októbra a odvtedy nazhromaždila aktíva pod správou (AUM) v hodnote viac ako 1,4 miliardy USD. Apetít investorov zostáva vysoký, aj keď cena BITO nedokázala vzrásť a momentálne je na úrovni 42,3 USD. Je to mierne pod jeho počiatočnou kótovanou cenou okolo 43,2 USD. Balchunas naznačil, že objem opcií môže byť v tejto fáze hnacím faktorom BITO.

Zdá sa, že existuje len malá nádej, že Bitcoin ETF sledujúci spotovú cenu bude schválený v bezprostrednej budúcnosti.

Investičný stratég ProShares, Leks Gerlak, 10. novembra povedal pre U.S. News & World Report, že BITO by nemalo mať žiadne problémy s odzrkadľovaním hodnoty Bitcoinu. Futures zohrávajú kľúčovú úlohu pri určovaní jeho spotovej hodnoty. Počas niekoľkých posledných rokov poskytovali Bitcoin futures a Bitcoin historicky veľmi podobné výnosy. Korelácia bola k Bitcoinu veľmi blízko k jednej.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena dosiahla nové ATH na hladine 68 500 $!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre