Stock to flow BTC
Stock to flow BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Andrea Izzotti

BTC prerazil nové historické maximum, pričom v čase písania článku sa obchoduje za 68 660 $. Počas 8. novembra sa BTC dostal na nezmapované ceny, pričom býci pevne prevzali kontrolu nad trhmi. Cenová akcia tentokrát znamenala dosiahnutie nového maxima.

Mnohí nadšenci kryptomien vnímajú navýšenie ceny ako obnovenie svojej viery v model Stock to Flow (S2F) analytika PlanB. Ten získal významnú popularitu vďaka svojej presnosti pri predpovedaní mesačných záverečných cien BTC.

Model meria nesplatené zásoby daného aktíva vydelené mierou jeho ročnej produkcie. PlanB prvýkrát zverejnil svoj model S2F v marci 2019 v snahe kvantifikovať, merať a predpovedať nedostatok BTC. Potom odhadol, že bitcoiny by po halvingu v máji 2020 dosiahli trhovú hodnotu 1 bilión dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať – BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Do konca mesiaca BTC za 98 000 $

Pomocou S2F PlanB s prekvapivou presnosťou predpovedal, že Bitcoin uzavrie august v blízkosti 47 000 USD a koniec septembra v blízkosti 43 000 USD. Októbrovú záverečnú cenu nadhodnotil len o 3 %.

Pri pohľade do budúcnosti S2F naznačuje, že Bitcoin uzavrie november nad 98 000 USD a do konca roka bude stáť 135 000 USD. Mnohí tipujúci zakladajú predpovede, že bitcoiny sa budú obchodovať v šesťcifernom cenovom rozpätí pred rokom 2022.

PlanB bol tiež priekopníkom modelu Stock to Flow Cross Asset (S2FX) v apríli 2020. Ten sa snaží predpovedať, ako môžu trhy BTC reagovať na zmeny v dynamike S2F na základe historickej výkonnosti zlata a striebra.

Pomocou modelu S2FX PlanB špekuloval, že tento býčí cyklus by mohol v budúcom roku zaznamenať obchod s BTC za 288 000 dolárov. Analytik uviedol, že trhy budú musieť zaznamenať „nejaký skutočný ohňostroj v roku 2022“, aby sa projekcia uskutočnila.

Nedávny prieskum na twitteri PlanB zistil, že z 242 000 respondentov až 39,8 % si myslí, že Bitcoin do Vianoc prekoná hranicu 100 000 USD, zatiaľ čo 31,4 % očakáva, že BTC sa bude obchodovať za 288 000 USD a 23,8 % očakáva, že trhy neprekročia šesťciferné hodnoty.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena prerazila rezistenciu a smeruje k novému ATH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre