Mineri stále hodlujú BTC
Mineri stále hodlujú BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Dan Eady

S novými rekordnými maximami, ktoré sa zdajú byť hneď za rohom, BTC mineri naďalej preukazujú pevné odhodlanie a „hodlujú“ svoje mince.

Údaje z on-chain analytickej služby CryptoQuant ukazujú, že odlivy z peňaženiek baníkov, až na niekoľko výnimiek, v posledných týždňoch a mesiacoch stagnovali.

Odliv minerov. Zdroj: CryptoQuant
Odliv minerov. Zdroj: CryptoQuant

Môže to mať veľmi dobrý dôvod – od zníženia odmien v máji 2020 na polovicu, keď príjmy baníkov v BTC klesali o 50 %, hodnota ich príjmu v USD prudko vzrástla.

„Napriek tomuto zníženiu príjmu denominovaného v BTC sú príjmy baníkov v USD od halvingu v roku 2020 o 550 % vyššie. Blížia sa k ATH vo výške 62 miliónov dolárov za deň,“ uviedla v pondelok analytická spoločnosť Glassnode.

Výnosy minerov vs. cena BTC. Zdroj: Glassnode/Twitter
Výnosy minerov vs. cena BTC. Zdroj: Glassnode/Twitter

Sprievodný graf ukázal, do akej miery ťažiari zarábajú na svojich pozíciách a ako sa hodlovanie vyplatilo počas súčasného štvorročného cyklu.

Správanie baníkov v 4. štvrťroku je veľmi odlišné od začiatku roka. Odlevy v Q1 boli podstatne vyššie, a to aj napriek skutočnosti, že Bitcoin sa obchodoval na porovnateľne oveľa nižších úrovniach ako dnes.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Toto je 5 najziskovejších kryptomien tohto roka – Neuveríte, aké mince sa tu nachádzajú!

Hash rate BTC ukazuje odolnosť

Býčiu náladu medzi baníkmi sprevádza aj zodpovedajúci rast hash rate. Miera výpočtovej sily na udržiavanie blockchainu, hash rate BTC, sa naďalej míľovými krokmi zotavuje z otrasov spôsobených zákazom Číny v máji. V rekordnom čase táto metrika takmer zrušila vplyv Číny, pretože baníci sa presťahovali do USA a podobne.

„Oživenie po zákaze ťažby v Číne ukázalo absolútnu odolnosť, robustnosť a decentralizovanú povahu bitcoinovej siete,“ napísal LeClair v komentároch na twitteri.

Hash rate sa líši v závislosti od použitého odhadu, pretože jeho presnú úroveň nemožno presne vypočítať. Sedemdňový priemer blockchainu v čase písania tohto článku udával 161 exahashov za sekundu (EH/s).

Priemerný 7-dňový hashrate BTC. Zdroj: Blockchain
Priemerný 7-dňový hashrate BTC. Zdroj: Blockchain

Okrem hash ratu zostáva obtiažnosť siete nastavená na ďalšie zisky, keďže už zaznamenala osem priamych nárastov v rade. V priebehu piatich dní sa pri súčasných cenách obtiažnosť zvýši približne o ďalšie 3 % na 22,33 bilióna. Blíži sa tak k historickým maximám z obdobia pred čínskym zákazom.

Prečítaj si tiež – Analytik verí, že ak Bitcoin prelomí hranicu 64 000 dolárov, dostaneme sa na nové all time high!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre