Altcoin season index naznačuje príchod altcoinovej sezóny, shutterstock.com/Twinsterphoto

Binance

Známy indikátor Altcoin Season Index, ktorý nám naznačuje, v akej fáze cenového vývoja sme, signalizuje možný príchod altcoinovej sezóny. Môžeme na kryptomenách opäť očakávať veľké pohyby?

Čo je to Altcoin Season Index?

Matematika výpočtu indexu Altcoin Season nie je nejako zložitá. Porovnáva cenový vývoj altcoinov proti Bitcoinu. Pokiaľ Bitcoin rastie rýchlejšie ako altcoiny za určite obdobie, tak je takzvaná Bitcoin Season. Ak naopak, altcoiny rastú rýchlejšie, tak sme vo fáze altcoinovej sezóny. Pokiaľ sa Altcoin Season Index nachádza na nižších hodnotách, respektíve pod 25 bodmi, znamená to, že altcoiny sú po poklese a pravdepodobnosť začiatku veľkého rastu je vysoká.

Altcoin season index
Altcoin Season index, zdroj: blockchaincenter.net

Do tejto zóny sme sa po prvýkrát dostali od leta 2021 až minulý týždeň. Z historických údajov podľa webu blockchaincenter.net je dokázané, že zatiaľ vždy v minulosti pri poklese pod kritickú hladinu 25 bodov nastala altcoinová sezóna a teda veľký rast altcoinov na trhu.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Začne sa altcoinová sezóna?

Vzhľadom na aktuálny stav trhu, kde je väčšina kryptomien v 70-percentnom poklese za posledné mesiace, je dosť pravdepodobné, že trh sa môže otočiť a opäť kratšie obdobie rásť.

Prečítaj si aj: „Bitcoin bude rásť a s určitosťou prekoná akciový trh“ – tvrdí profesionálny obchodník

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre