[PREHĽAD TRHU] Bitcoin poslal celý trh do červenej zóny • „Signál” pre Litecoin • Tether sa dostal do TOP5!

BITmarkets BITmarkets

Volatilita trhu s kryptomenami v poslednom týždni padla na tohtoročné minimum. Chvíľami nám to pripadalo ako na jeseň roku 2018, kedy sa hodnota väčšiny coinov prakticky nepohla. To všetko sa zmenilo dnes ráno. Bitcoin začal prudko klesať, čo poslalo zvyšok trhu do červenej zóny.

15m BTC/USD - Coinbase ProNie je to zasa až také hrozné. Cena BTC klesla iba o 150 $ (Coinbase Pro), čo je 3 % prepad za 24 hodín – pohodička… Reakcia väčšiny altcoinov je však výrazne horšia.

Pekne nám to začína

Čiastočným dôvodom dnešných prepadov je uzavretie weekly sviece na grafe BTC/USD. Bitcoin rozhodne nie je v ideálnej situácii, ktorá by mu umožnila rásť a väčšina altcoinov vyzerá podobne.

Čo sa týka highcap kryptomien, väčšina z nich sa celkom drží. Token XRP zaznamenal prepad o 4 % a Ethereum kleslo o 6 %.

Zmeny v TOP5!

Zaujímavé veci sa dejú hlavne v prvej päťke najväčších kryptomien zoradených podľa kapitalizácie. V rebríčku na stránke coinmarketcap samozrejme vedie Bitcoin. Na druhom mieste sa po dlhšom čase zase objavilo XRP, tretie miesto obsadilo Ethereum.

Na štvrtom mieste je väčšinou Bitcoin Cash. Ten však dnešný pokles znáša veľmi zle a prepad o 9 % ho poslal až na šiestu priečku. Štvrtý je po novom EOS a do prvej päťky sa dostal aj stablecoin Tether!

Gratulujeme spoločnosti Tether LLC a burze Bitfinex k vytvoreniu jedného z najúspešnejších krypto-projektov. Tether veľmi dobre reaguje aj na medveďom trhu a tento koncept už začali kopírovať aj banky (viď napr. USDC od spoločnosti Circle – Goldman Sachs).

Litecoin a špekulácia, ktorú by ste mohli zvážiť

Pred tým než budeme pokračovať by bolo vhodné uviesť, že tento článok slúži na vytvorenie prehľadu o trhu. Nemožno ho brať ako finančné poradenstvo a nie sme zodpovední za prípadné straty. Každopádne, radi by sme vám ukázali, čo naznačuje technická analýza grafu menového páru LTC/USD.

Autorom tejto analýzy je René z Trading11. Ak si chcete prečítať celý jeho komentár, nájdete ho tu. Staňte sa členom a získajte tak prístup k celému webu.

(toto nie je predikcia)

Litecoin má vcelku dobrú šancu na krátkodobý rast. Teoreticky by mohol spraviť aj 100 %.  Na grafe sa totiž začína tvoriť formácia double bottom (všetko o tejto formácii) a z technického hľadiska by po jej potvrdení mohlo dôjsť k masívnemu skoku z low – 25 $ na high – 50 $.

27.01.19-LTC

Je však nutné dodať, že potenciál na vytvorenie tejto formácie ešte neznamená, že všetko pôjde podľa plánu. Základom obchodovania je prehodnocovanie svojich názorov a upravovanie „predikcií” vo svetle nových udalostí a vývoja trhu.

Každopádne, Litecoin sa po dnešnom prepade dostal do zóny supportu (zelený rámik) a možno ešte v priebehu tohto týždňa nastane odraz.

Čo čítať ďalej?

[HODL] Top 3 úrovne, kde má najväčší zmysel dokupovať Bitcoin v roku 2019

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul