Niekoľko zaujímavých správ za posledné dni

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sleduje ten istý vzor ako Amazon • Tron má vynikajúce hodnotenie od Weiss Ratings • Nová štúdia University of Illinois ukázala, že PoS sieť môže byť zraniteľná

Bitcoin sleduje ten istý vzor ako Amazon

Charles Hoskinson, zakladateľ Cardano hovorí, že Bitcoin sleduje ten istý vzor ako Amazon, keď si v prvých dňoch dláždil cestu. V novom rozhovore pre Cointelegraph, Hoskinson porovnáva krypto Bull-Run 2017 s Amazon run-up. Čo sa týka toho, kedy sa bude kryptový trh zotavovať, Hoskinson si myslí, že to môže trvať niekoľko rokov, kým odvetvie dozreje:

„Mohlo by to trvať 11 rokov, kým sa nám [krypto priemysel] vráti späť tam, kde sme boli roku 2017, ale v tom čase budeme dramaticky odlišný ekosystém. Budeme mať milióny, možno aj miliardy používateľov. Budeme v mnohých spotrebiteľských výrobkoch, budú ľahko použiteľné, dokonca aj babička ich môže používať. Veľa vecí bude vyriešených.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/2019/01/ (v angličtine)

Tron má vynikajúce hodnotenie od Weiss Ratings

Výsledok Tronu je vynikajúci vzhľadom na akvizíciu BitTorrent. Justin Sunom sa nebojí predstaviť veľkosť projektu. Neprekvapuje, že technologický gigant Oracle chce spolupracovať s Tronom vzhľadom na to, ako Tron podporuje decentralizáciu a víziu Oracle o technologickom pokroku.

Platforma spoločnosti Tron má už 150 programov dApps a 300 smart kontraktov vďaka programu Tron Accelerator, ktorý viedol k tomu, že viacerí vývojári sa rozhodli pre Tron ekosystém. Viac sa dočítate tu: https://zerocrypted.com/ (v angličtine)

Nová štúdia University of Illinois ukázala, že PoS sieť môže byť zraniteľná

Zdá sa, že siete Proof of Stake (PoS) by nemali byť zraniteľné. Aspoň by to tak malo byť. Tím študentov z University of Illinois vydal novú štúdiu, ktorá ukazuje, že existuje niekoľko blokov reťazca PoS, ktoré by mohli byť ovplyvnené útokmi Fake Stake. Tím výskumníkov, ktorí sa nazýva Laboratórium decentralizovaných systémov, publikoval túto štúdiu. V tejto štúdii uvádzajú, že sú schopní identifikovať konkrétne nedostatky v sieťach PoS. Podľa výskumníkov by útočník mohol spôsobiť zmätok v sieti. Zdá sa, že uzly môžu naraziť na preplnenie diskov alebo pamäte RAM falošnými údajmi. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Druhý hack tohto roka? KYC dáta sú fake! – Binance má dôkazy

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.