Van Eck: Bitcoinoví investori sa presúvajú do zlata

BITmarkets BITmarkets

Jan Van Eck, generálny riaditeľ spoločnosti Van Eck Associates v rozhovore pre CNBC tvrdil, že krypto investori presúvajú svoje peniaze do zlata.

„Zaujímavé je to, že keď sme preskúmali 4 000 ľudí investujúcich do Bitcoinu, ich investíciou číslo jedna na rok 2019 je zlato. Zlato k Bitcoinu oslabovalo a teraz to bude naopak.”

Bitcoin ako uchovávateľ hodnoty

Počas rovnakého rozhovoru prehovoril tiež Tim Seymour, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Seymour Asset Management. Povedal, že funkcia Bitcoinu ako uchovávateľa hodnoty je sporná:

„Nielenže sme stratili všetku likviditu pri tejto základnej komodite, ale okrem existencie Blockchainu sa ťažko hovorí o hromadení hotovosti. Zlato uchovávateľom hodnoty je, o tom niet pochybnosti.”

Rovnaký problém má s BTC aj Česká Národná Banka, kde jej bývalý viceguvernér Mojmír Hampl podotýkal, že Bitcoin nie je mena. Jedným z argumentov bola vždy funkcia uchovania hodnoty, ktorú podľa neho BTC nemá.

„Raz je osem tisíc dolárov, o týždeň desať a potom zase päť, ako potom chcete hovoriť o uchovaní hodnoty.”

Záver

Máte v pláne investovať aj do zlata alebo sa s prieskumom nestotožňujete? Podeľte sa o názor v komentároch.

Zdroj: cointelegraph.com

Švajčiarske banky sa chystajú na kryptomeny vo veľkom:

Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.