bitfinex

Bitfinex je hlavná kryptozmenáreň v ústredí Hong Kongu, ktorá ponúka 50 kryptomien vo svojej obchodnej platforme, vrátane Bitcoinu. Bola vytvorená v roku 2012. Podľa údajov sa priemerný mesačný obchod na platforme rovná 80 miliardám dolárov.

2. Diel závodu na burzu Bitfinex nájdete tu

Pozor: Prečítajte si pred zaslaním akýchkoľvek peňazí celý návod. Pokiaľ si nie ste istí, radšej skúste najskôr menšiu čiastku pre overenie. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za chyby a vzniknuté škody. Nesiete ju len vy, buďte preto obozretní.

Vytvorenie účtu

Krok 1: Otvorte si stránku Bitfinex.com a kliknite na tlačidlo OPEN ACCOUNT.

Krok 2: Prečítajte si a vyplňte formulár niekoľkými klikmi. Pokračujete cez Proceed.

Krok 3: Vyplňte svoje údaje a vymyslite si ultra tajné heslo, ktoré nikto nezistí. Timezone sa dá použiť aj Vienna aj Warsaw. Následne kliknite na OPEN ACCOUNT.

Krok 4: Teraz stačí iba potvrdiť mail na vašom email accounte, ktorý ste zadali. Nezabudnite si prezrieť aj SPAM.

Krok 5: Po potvrdení mailu sa už iba stačí Lognúť na Váš nový účet. Log in tlačidlo sa nachádza v pravom hornom rohu pri tlačidle Sign up.


Verifikácia

Krok 1: Ak chcete spustiť verifikáciu, kliknite na tlačidlo VEFICATION, ktoré sa nachádza pod ikonou vášho účtu v pravom hornom rohu. Na ďalšej stránke kliknite na BEGIN VERIFICATION a začnite postup.

Krok 2: Teraz musíte vyplniť jednoduché informácie o dôvodoch, prečo chcete prejsť kontrolou totožnosti. Verifikácia nie je potrebná pri všetkých zaregistrovaných, záleží od toho, na čo chcete účet využívať.  Pre istotu to odporúčam vyskúšať.

Ak vám Bitfinex oznámi, že verifikáciu nepotrebujete, tak jednoducho túto časť preskočte. Ak vás pustí ďalej, tak pokračujte v návode.

Krok 3: Pri pokračovaní musíte zvoliť, či ste jednotlivec alebo organizácia.

Krok 4: Nakoniec sa dostanete k časti, kde skutočne začnete verifikáciu. V tejto fáze je potrebné dokončiť všetky kroky. Musíte uviesť vaše osobné údaje a odovzdať dokumenty, ako napríklad občiansky preukaz, vodičský preukaz čí doklad o adrese.

Nižšie uvidíte časť overenia IDENTITY, ktorá vyžaduje všetky skenované dokumenty a osobné informácie (opäť).

Vo všeobecnosti môžeme považovať túto fázu za hektickú, pretože musíte dokončiť všetky kroky skôr, než sa niekto zo zákazníckej podpory pozrie na vašu žiadosť a schváli ju. Proces overenia môže trvať 15 až 20 pracovných dní.


Vklad finančných prostriedkov

Krok 1: Kliknite na tlačidlo DEPOSIT umiestnené v pravom hornom rohu stránky. Budete presmerovaní na stránku prevodu, kde si môžete vybrať dostupné možnosti, typu fiat a kryptomeny, ktoré môžete vložiť na svoj účet. Na vloženie Eura, Yenov, Libier a Dolárov je potrebná verifikácia. Kryptomeny sa dajú poslať aj bez verifikácie.

Krok 2: Ak si chcete poslať kryptomenu, mali by ste si najskôr nejakú vybrať. Následne stačí jedným kliknutím vytvoriť adresu, na ktorú bude kryptomena odoslaná.


Výber finančných prostriedkov

Krok 1: Kliknite na tlačidlo WITHDRAW a budete presmerovaný na výber fiat alebo kryptomeny. Fiat sa dá vybrať taktiež až po verifikovaní.

Krok 2: Ak si vyberiete kryptomenu, stačí iba zadať adresu, objem a typ peňaženky.


V následujúcej časti sa pozrieme na samotné obchodovanie, poplatky, margin trading a mobilnú aplikáciu.

Tu nájdete druhý diel

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom Bitfinexu, napíšte nám ich do komentárov alebo na fórum. Radi vám odpovieme.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta kryptomien a sledujte nás na našej facebookovej stránke, prípadne navštívte naše fórum.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance