Ahojte, dnes sa opäť pozrieme na niekoľko zaujímavých tém zo sveta kryptomien v tradičnom prehľade trhu.

Disclaimer/Tento článok je určený na prehľad. V prípade, že podľa neho budete obchodovať a prerobíte, za vaše straty nemôžeme. Ak máte záujem o profesionálne analýzy trhu, sledujte Trading11.com.

BAKKT štartuje už v septembri!

Dňa 16.8. vyšlo na svet vyhlásenie, ža BAKKT má oficiálne povolený a naplánovaný štart na 23.9.2019. Po dlhých mesiacoch čakania sa tak konečne dočkáme tejto veľkej fundamentálnej udalosti. O čo vlastne ide?

Bitcoinové futures spoločnosti Bakkt sa budú obchodovať na burze v rámci ICE Futures USA a budú zúčtované na ICE Clear US, ktoré sú federálne regulované CFTC. Regulované burzy sa líšia od obchodných platforiem, ako sú napríklad zmenárne v mnohých ohľadoch vrátane riadenia rizík, dodržiavania predpisov a dohľadu nad trhom.

Futures kontrakty spoločnosti Bakkt budú tiež kryté existujúcim záručným fondom v ICE Clear USA, ktorý má preukázané kryté riziko na viacerých komoditných trhoch. Pridaním týchto nových termínových kontraktov sa do existujúceho záručného fondu prispieva prírastkom 35 miliónov dolárov. Asi najzásadnejšia informácia je, že tieto Futures budú fyzický kryté Bitcoinom. Takže každý jeden kontrakt bude reálny krytý.

Leto sa pomaly končí

A veríme, že s ním aj nepredvídateľný trh. Posledné týždne sme boli svedkami naozaj celkom zaujímavých pohybov, ktoré s nami dokázali vypiecť. Prácou tradera je vždy analyzovať graf na základe technickej analýzy a z danej analýzy potom vyvodiť niekoľko scenárov a pravdepodobnosť ich úspechu. Posledné týždne boli typické tým, že trh sa väčšinou uchýlil k netradičnému pohybu. V čase, kedy sme sa držali nad chanelom a sentiment bol veľmi bullish, prišiel prepad. Ešte predtým, keď sme boli na 9 500 dolároch a sentiment mal extrémny strach a očakával ďalšie prepady, tak prišiel rast. Momentálne máme znova 2 protichodné situácie. Sentiment a graf vyzerajú na ďalší pokles, ale na druhej strane je tu BAKKT, ktorý štartuje už čoskoro.

prehľad, [PREHĽAD TRHU] BAKKT začína, leto sa končí a trh je stále nepredvídateľný

Aj keď vám to z hľadiska technickej analýzy asi nič nepovie, tak takéto sú momentálne možnosti na Bitcoine. Mne osobne sa zdá viac pravdepodobnejší ešte finálny pokles niekde minimálne k 8 000 dolárov. Finálna hranica niekde medzi 7 000 – 8 000 dolárov. Tento pokles však očakáva množstvo ľudí a preto je možný aj výstrel hore. Leto nám opäť ukazuje svoje špecifiká a my musíme len počkať, ako sa graf nakoniec vyvinie. Tak či tak je Bitcoin dlhodobo stále bullish a na tom sa asi ani nič meniť nebude.

Trader2.0 je unikátny kurz, ktorý na ČR a SR scéne nemá obdobu. Ako prvý vzdelávací modul v našich končinách sa okrem technickej analýzy zameriava aj na money management a psychológiu obchodovania.

6 traderov z 3 rôznych krajín vás naučí svoje finty

  • Viac než 26 hodín videí
  • +20 powerpoint prezentácií
  • Dotazník
  • Livetrading
  • Skúšobné cvičenia
  • A veľa ďalšieho…

Viac informácií o kurze nájdete v tomto odkaze:

KLIK

Čo čítať ďalej?

[POROVNANIE] Aké sú rozdiely medzi najväčšími rivalmi TenX a Wirex?

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ing. Jakub KraľovanskýNamemichal Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
michal
Guest
michal

ten kurz je super

Name
Guest
Name

super graf a analýza, hodně mi pomohla v dalším rozhodování