[POROVNANIE] Aké sú rozdiely medzi najväčšími rivalmi TenX a Wirex?

2

V nasledujúcich riadkoch si porovnáme dve spoločnosti, ktoré môžeme nazvať ako tzv. online banky. Aké sú rozdiely medzi najväčšími rivalmi spoločnosti TenX a spoločnosti Wirex? Možno vám pomôžeme pri výbere voľby. Ide o spoločnosti, ktoré okrem podpory kryptomien umožňujú vlastniť účet aj na FIAT menu vrátane fyzickej bankomatovej debetnej karty.

Základné porovnanie spočíva v podpore kryptomien…

Obidve spoločnosti, Wirex aj TenX, podporujú kryptomeny od počiatku vzniku. Každá postupne pridáva ďalšie, no ak ste majiteľom niektorých a chcete ich mať pokope, možno práve toto bude rozhodujúci faktor pri výbere. Wirex je v tomto jednoznačný víťaz, ale to nemusí byť všetko. TenX plánuje pridanie Dashu, ERC20 tokenov a ďalších…

TenX:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • TenX (PAY)

Wirex:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ripple (XRP)
 • Waves (WAVES)
 • Wollo (WLO)
 • Dai (DAI)
 • Nano (NANO)
 • Stellar Lumens (XLM)
 • Wirex Token (WXT)

V zozname podpory kryptomien sa nachádzajú aj neznáme tokeny. Čo sú zač?

Konkrétne TenX token (PAY) a Wirex token (WXT). TenX bol v tomto smere prvý a svoj token vymysleli už v polovici roka 2017 odkiaľ sa dostal až na svoje ATH 5,33 USD/PAY. Dnes je hodnota viac menej ustálená okolo 0,11 USD/PAY. Token TenX  je zalistovaný na viacerých burzách. Má za sebou skeptickú minulosť, ale veríme že sa dostane na miesta, pre ktoré bol určený.

Wirex token prišiel na svetlo sveta tento rok (júl 2019) a jeho marketing a cesta sa ešte len chystá. Pravdou je aj to, že ak ste si tento token WXT kúpili, nemôžete ho pol roka predať. Proste ste donútení k HODLovaniu. Už toto sa nezdá byť fér a v tomto smere a porovnaní sme naklonení strane TenX tokenu.

A nakoniec debetné karty?

Wirex sa vrhá strmhlav do debetných kariet a ich kvalitnej podpory. Jediná vec, ktorá by sa dala Wirexu vytknúť je, že karta má svoju tzv. virtuálnu peňaženku v €, USD, Kč a pod. Priamou kryptomenou nemôžete zaplatiť, musíte si kryto najskôr zmeniť napr. na eurá a tie potom presunúť na kartu. Toto všetko vybavíte pár klikmi v aplikácii, no bolo by fajn, keby to nemuselo byť.

„Dôležité je spomenúť, že Wirex má prepracovanejší systém a poskytuje používateľovi aj jedinečný IBAN a SWIFT. Tým sa stáva plnohodnotnou náhradou bežného bankového účtu!“

TenX má od počiatku s kartou problém. Najskôr karty posielali, neskôr im vypršali kontrakty a karty sa stali nefunkčné. To používateľov trošku rozhnevalo, no šancu dostali. Novú kartu v niektorých krajinách už vydali. Na väčšinu Európy sa ešte asi čaká. Aspoň tak sľubujú na sociálnych sietiach. Výhodou je, že by nemal byť potrebný žiadny prevod krypta na eurá. To, čo v aplikácii označíte, bude pri výbere alebo platbe kartou čerpať.

Záver: Je ešte veľa vecí, ktoré by sa dali porovnať, či sú to už poplatky a pod., no tie je možné jednoducho si na stránkach zistiť. A do jedného článku by sme to pravdepodobne nezmestili. Veríme, že sme vybrali hlavne tie najdôležitejšie informácie, ktoré budú rozhodujúce pri vašej voľbe.

Prečítajte si aj

Ripple rozdá 265 miliónov dolárov developerom – Bude sa pracovať na veľkých platformách

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Ferdo

Mohli by ste urobiť v najbližšom čase recenziu wirexu/ tenxu, porovnať ich s revolutom a dať návod ako si môže občan sr-laik založiť ucet na wirexe?