Dnes je pondelok a máme tu opäť pravidelné novinky zo sveta hier. Tento týždeň začína Gamescom, čo je jedno z najväčších herných podujatí. Každý rok sem prídu poprední vývojári predstaviť svoje novinky. No, a máme tu niekoľko projektov, ktoré boli odhalené ešte pred začiatkom konferencie. Dnes sa pozrieme na nové Need for Speed, The Witcher dostane český dabing, oznámenia nového Metra a Age of Empires + hra na Epic store zadarmo.

Need for Speed: Heat

Eletronic Arts oznámilo pokračovanie závodnej série Need for Speed s podtitulom Heat, o ktorom sa dlhé týždne špekulovalo. Špekulovalo sa aj o zasadenie do 80. rokov, to sa bohužiaľ nepotvrdilo, určite by to bola príjemná zmena.

Hra však bude z aktuálneho, moderného sveta, kde nebudú chýbať najnovšie super športy. Tešiť sa môžeme na dynamicky meniace sa počasie, cyklus dňa a noci, ktorý bude mať vplyv na hrateľnosť. Za svetla sa budeme môcť zapojiť do pretekov podľa pravidiel, zatiaľ čo za tmy prídu na rad nelegálne preteky!

Novinka dorazí na trh už 8. novembra.

Seriál The Witcher bude s českým dabingom

Platforma Netflix neponúka práve veľké množstvo seriálov či filmov s českým dabingom. Seriál The Witcher však bude výnimkou. Tešiť sa môžeme ako na české titulky, tak na dabing. Podľa českej stranky Netflix by mal byť preklad do slovenského jazyka k dispozícii ešte tento rok, teda pravdepodobne od prvého dielu, ktorý vyjde už v decembri 2019.

Mohlo by vás zaujímať: [POROVNANIE] Aké sú rozdiely medzi najväčšími rivalmi TenX a Wirex?

Oznámení nového Metra a Age of Empires

Vydavateľstvo THQ Nordic svojim fanúšikom oznámilo vývoj ďalšieho dielu, o ktorý sa postará rovnako tak ako pri poslednom dieli štúdio 4A Games. Otázkou však je, či bude pokračovanie séria v duchu tohtoročného Exodusu alebo sa hra vráti ku koreňom, teda predovšetkým do podzemia? Práve na vonkajšie lokácie si hráči sťažovali najčastejšie, napriek tomu sa Exodus predával veľmi dobre.

Zato Microsoft po dlhých 2 rokoch otvára otázku ohľadom nového dielu Age of Empires. V roku 2017 prišlo oznámenie o vývoji tejto populárnej stratégie, ale akoby sa po nej zľahla zem. Včera však Microsoft informoval o tom, že sa táto hra objaví na Gamescome už v pondelkovom programe.

Bonus

Až začiatkom decembra vyšla RPG hra Mutant Year Zero a už dnes, ani nie po roku vydania, ju môžeme všetci získať úplne zadarmo. Stačí navštíviť Epic Store a hru si pridať do svojej knihovne.

Čo čítať ďalej?

Austrália zakazuje českú hru DayZ – Nebudete veriť, aký dôvod si vymysleli

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of