[PREHĽAD TRHU] Altcoiny vybuchujú • Dokedy ešte budeme rásť?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin dnes ďalej rastie. Po včerajšom prelomení rezistencie na okrúhlom čísle 7000 $ ideme ďalej a za posledných 24-hodín sme na menovom páre BTC/USD zaznamenali rast o ďalšie percento. Bitcoin si drží tempo, zatiaľ čo zvyšok trhu s kryptomenami doslova vybuchuje. Highcap coiny Ethereum a Bcash dnes v raste prekonali BTC, zatiaľ čo Ripple konsoliduje na úrovni 35 centov.

Highcap coin – kryptomena s kapitalizáciou presahujúcou päť miliárd dolárov

EOS predviedol krásnu pumpu

Dnes však najviac prekvapil EOS. Táto kryptomena za posledný deň zaznamenala rast o neuveriteľných 17% a upevnila tak svoju pozíciu v rebríčku najhodnotnejších kryptomien. S kapitalizáciou $5,7 miliardy sa tiež zaradila medzi Highcap coiny.

Altcoiny dnes zase predbehli BTC

Zdá sa, že do trhu s alternatívnymi kryptomenami konečne začali prúdiť financie! Zaujímavé sú hlavne midcap coiny s kvalitným vývojárskym tímom a pozitívnym fundamentom.

Či už ide o Cardano, IOTA. Đash, QTUM, TRON, Monero, OmiseGo, Waves, BNB, Tezos, VeChain… Konečne sa objavila šanca spraviť na altoch slušné percentá. Majte však na pamäti, že celý trh je pod taktovkou Bitcoinu a ak začne padať, všetko sa veľmi rýchlo vráti na tohtoročné minimum.

Tak ako tak, altcoiny sú ešte stále za veľmi dobré ceny. Ak chcete vedieť, ako sú na tom z hľadiska technickej analýzy, sledujte Trading11.

Dokedy ešte budeme rásť?

To je otázka za milión! Možností je veľa. Už neraz sa stalo, že po prekonaní 7000 $ sa Bitcoin vrátil a poslednýkrát pred veľkým rastom otestoval support na 6500 $. Mierny pád je teda viac než možný.

1D BTC/USD 29.8.2018 - Bitfinex

1D BTC/USD 29.8.2018 – Bitfinex

Najpravdepodobnejšie sa ale momentálne javí rast na cca 7500 $, kde by mal nastať odraz od dlhodobej klesajúcej trendline. Pokiaľ daily sviečka uzavrie nad 7600 $, máme otvorenú cestu k poslednému lokálnemu maximu ~8300$.

 

Treba sledovať trh a ak obchodujte, nezabudnite si vždy po prekonaní novej rezistencie posunúť stoplossy!

bitcoin dominance

Oplatí sa teraz nakupovať Bitcoin?

tradingview BTC indicator

Ďalšia otázka za milión. Podľa mňa áno, ale so stoplossom na 6930$. Oveľa zaujímavejšie však vyzerajú altcoiny. Dominancia Bitcoinu naďalej mierne klesá, čo pre alty znamená obrovský boom.

Indikátor na TradingView ukazuje BUY, čo môže byť varovné znamenie. Je treba si v prvom rade uvedomiť, že akýmkoľvek nákupom idete proti dlhodobého trendu a Bitcoin sa teraz nachádza relatívne blízko klesajúcej trendline (graf hore)

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts