Ethereum a EOS majú len 8 DApps s viac ako 300 používateľmi

BITmarkets BITmarkets

DApps aplikácie, ktoré mnohí vývojári označujú za základný kameň decentralizovaných riešení v budúcnosti, čelia nízkemu záujmu používateľov. V tomto článku sme vás informovali, aký dopad mal pokles používania DApps na decentralizované burzy. Väčšina z nich je vyvíjaná na blockchaine Etherea a EOS-u, no aj napriek sile týchto dvoch blockchainov má iba 8 DApps momentálne viac ako 300 aktívnych používateľov.

Pramení nízky záujem o DApps z pomalej rýchlosti siete?

V minulom roku spoluzakladateľ Coinbase a bývalý Goldman Sachs trader, Fred Ehrsam, uviedol, že Ethereum bude potrebovať 100-násobné zvýšenie kapacity. Ním by sa dokázalo zabezpečiť plynulý chod decentralizovaných aplikácií s miliónmi aktívnych používateľov.

Ako príklad nám môže poslúžiť známe porovnanie so spoločnosťou Visa. Tá momentálne spravuje približne 880 miliónov kreditných a debetných kariet v obehu a niekoľko sto miliónov aktívnych používateľov po celom svete. Na bezpečné a plynulé zvládnutie denného objemu transakcií musí jej sieť dokázať spracovať desiatky tisíc transakcií za sekundu.

Mohlo by vás zaujímať: Všetko, čo potrebujete vedieť o decentralizovaných aplikáciách – „dapps” – verzia pre začiatočníkov

Riešenie môže priniesť Plasma a Sharding

Vitalik Buterin už viackrát povedal, že spolu s tímom vývojárov pripravujú riešenia na škálovanie. Spomínajú sa predovšetkým projekty Plasma (séria smart kontraktov, ktorá vytvorí hierarchiu bočných reťazcov v sieti ETH ) a Sharding (umožňujúci rozdeliť uzly a transakcie do menších skupín). Tie majú byť schopné výrazne zvýšiť dennú kapacitu siete. Hovorí sa až o milióne transakcií za sekundu.

Nedostatok užívateľskej aktivity v DApps sa však nevzťahuje len na problémy so škálovaním. Malý záujem o ich využívanie môže byť spôsobený aj faktom, že pre prevažnú väčšinu spotrebiteľov ide o relatívne nový koncept, s ktorým ešte nemajú dostatok skúseností.

Martin Köppelman, líder stojaci za kryptomenou Gnosis, tvrdí, že oveľa dôležitejší ako aktívna užívateľská základňa DApps je sieťový efekt a prepojenie týchto decentralizovaných aplikácií. Podľa jeho slov sa DApps budú musieť spoliehať na vzájomné infraštruktúry. Vďaka nim by spoločnými silami mohli vytvoriť skutočne decentralizovanú sieť.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Škálovateľnosť teda nie je jediným kameňom úrazu nízkeho používania decentralizovaných aplikácií. V blízkej budúcnosti budú musieť vývojári nájsť spôsob ako ich predovšetkým zjednodušiť. Tým by ich spravili pre komunitu užívateľsky príťažlivými, tak ako je to teraz v prípade klasických centralizovaných platforiem.

Spolu so sľúbeným zrýchlením siete a vzájomnou komunikáciou jednotlivých aplikácií medzi sebou to môže byť tá správna cesta ako motivovať používateľov na ich využívanie.

Benefitov týkajúcich sa bezpečnosti totiž ponúkajú oproti štandardnému centralizovanému riešeniu viac než dosť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI