Predikcie do konca roka 2018 (časť 2.)

Novinky Ako to bude s kryptomenami v roku 2018?
Ako to bude s kryptomenami v roku 2018? Zdroj: shutterstock.com/r.classen
BITmarkets BITmarkets

Iba prednedávnom sme vydali prvú časť tohto článku, v ktorej rozoberáme rôzne predikcie a to, čo sa môže udiať v kryptosvete do konca tohto roka. V druhej časti pre vás rozoberieme ešte ďalšie 3, medzi ktorými budú ETF, rôzne možné fúzie alebo možný ban zo strany niektorého veľkého štátu.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

5. Bitcoin ETF

O ETF máme už napísanú celú sériu článkov a preto neváhajte a kliknite napríklad na tento alebo tento link. Preto nebudeme nejak extra dopodrobna vysvetľovať čo ETF (exchange-traded funds) sú. Dôležitý je ich prínos pre kryptotrh.

Ten je nespochybniteľný a ak sa budú ETF vo veľkom obchodovať, do kryptotrhu by sa valili nové financie priamo, ale aj nepriamo. To by zaručene mohlo pomôcť nielen zlepšiť meno kryptomien v očiach verejnosti, ale takisto aj do budúcna navýšiť celkovú trhovú kapitalizáciu (z dlhodobejšieho hľadiska).

6. Príde k výraznejšej fúzii/spolupráci

Prečo by sa to však malo stať? Prečo by malo dôjsť k veľmi výraznej spolupráci? Je to jednoduché. Podľa coinmarketcap je na trhu takmer 1 600 kryptomien, pričom počet ICO je niekoľkonásobne vyšší. Až takmer 500 kryptomien má trhovú kapitalizáciu väčšiu ako 10 miliónov dolárov. Čo to znamená v praxi? Že kryptomien je priveľa.

Veľa z týchto kryptomien nie je veľmi likvidných, čo môže spôsobovať problémy. Práve preto by mohli fúzie veľmi uľahčiť nielen obchodovanie, ale aj zvýšiť likviditu a tým atraktivitu daných kryptomien. Avšak fúzia ako taká v kryptosvete je oveľa zložitejšia, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Ak sa však kryptomeny z nižšej polovice coinmarketcap chcú vyšplhať vyššie, je možné, že nebudú mať na výber. To isté platí aj pre kryptomeny na pozíciách medzi 200 až 500, ktoré majú v pláne útočiť na prvú stovku a vyššie. Ak sa tam chcú skutočne dostať, práve fúzia môže byť ich riešením.

7. Niektorá z veľmocí zakáže kryptomeny

USA, Kórea, Čína, Austrália, Japonsko alebo Británia? Zákaz môže prísť naozaj z hociktorej krajiny na svete. Rovnako to môže byť buď veľký šok alebo len oficiálne potvrdenie dlho očakávaného vývoja. Nikto v skutočnosti totižto nevie, či sa niečo také naozaj stane. Ak by sa však malo, tak je veľmi pravdepodobné, že to príde ešte do konca tohto roka.

Nepál, Ekvádor, Bolívia alebo Maroko už napríklad podobný zákaz vydali. Avšak na veľmoc sa zatiaľ stále iba čaká. Horúcim favoritom však môže byť napríklad Čína, ktorá ešte kryptomeny síce oficiálne nezakázala, avšak robí postupné kroky, ktoré môžu (ale nemusia) skončiť úplným zákazom.

Ďalším adeptom, ktorý je k nám oveľa bližšie je napríklad Veľká Británia. Nasvedčuje tomu napríklad fakt, že vo februári tohto roku zakázali britské banky kupovať Bitcoin prostredníctvom kreditných kariet. Ak by skutočne k takémuto zákazu prišlo (je jedno z ktorého veľkého štátu), kryptotrh by utrpel naozaj veľkú ranu, rovnako ako aj sebavedomie investorov.

Majte na pamäti

Je jedno, či sa ktorákoľvek z týchto predikcií naplní alebo nie, isté je, že pokiaľ investujete do kryptomien, musíte byť veľmi opatrní. V Kryptomagazine sa vám to snažíme pripomínať na pravidelnej báze, pretože človek môže veľmi jednoducho do sveta investovania a kryptomien spadnúť a môže prísť o naozaj veľa peňazí.

Buďte si preto pri investovaní istí, že používate iba peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť. Rovnako tak buďte veľmi opatrní pri vyberaní si projektov, pretože kryptosvet obsahuje stále viac a viac podvodov. My vám však držíme palce v tom, aby ste si práve vy vybrali tie správne kryptomeny na investovanie a naša stránka trading11 vám pri tom môže pomôcť.

Záver

Nikto z nás nevie predpovedať budúcnosť a preto tvrdiť, že ktorákoľvek z týchto predikcií naozaj vyjde je veľmi smelé. Avšak všetky z nich by mohli slúžiť minimálne na zamyslenie sa, kam môže kryptomenový svet zájsť do konca roka. Ktorá z týchto predikcií sa vám pozdáva a naopak o ktorej si myslíte, že sa nemôže stať? Podeľte sa s nami o vaše názory v sekcii Komentáre nižšie alebo prostredníctvom Facebooku.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
fool.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI