Prečo je Polygon jeden z najžiadanejších projektov súčasnosti?

Novinky Polygon zažíva veľké úspechy
Polygon zažíva veľké úspechy. Zdroj: shutterstock.com/FellowNeko/Bigc Studio
BITmarkets BITmarkets

Ekosystém polygon vzbudzuje v posledných mesiacoch čoraz viac záujmu zo strany fanúšikov, ale aj veľkých investorov. Jeho potenciál je veľký. Úspech tohto projektu môžeme pripísať viacerým faktorom, o ktorých informoval kryptomenový portál Bein Crypto.

Polygon vzbudzuje veľký záujem

Blockchainová sieť polygon patrí aj naďalej k najvýkonnejším projektom. Natívny token MATIC od začiatku roka 2023 dokonca prekonal BTC či ETH a to s profitom viac ako 57 %.

Čo je to polygon? Známy portál CoinMarketCap uvádza, že ide o decentralizovaný projekt, ktorého hlavným znakom je prepracovaná technológia. Jeho hlavným cieľom je škálovateľnosť etherea a vývoj infraštruktúry. Používatelia môžu blockchain využívať na tvorbu decentralizovaných aplikácii.

Sieť Polygon

Sieť Polygon. Zdroj: CoinMarketCap

Jeho využiteľnosť v praxi je omnoho širšia. Tento blockchain je totiž ideálny pri vysoko objemových aplikáciách, ktorými sú napríklad DeFi protokoly, či herné platformy.

To však nie je všetko. Za úspechom tohto projektu stojí omnoho viac faktorov, na ktoré sa pozrieme v ďalšej časti článku.

Technologická stránka

Decentralizácia a škálovateľnosť. To sú dva hlavné faktory, ktoré robia z polygonu jeden z najžiadanejších kryptomenových projektov súčasnosti. Hlavným faktorom úspechu a záujmu veľkých inštitúcii je najmä škálovateľnosť, vďaka ktorej majú používatelia možnosť jednoducho, efektívne a lacno využívať transakcie v sieti. Tento fakt sa odzrkadlil na veľkom príleve vývojárov, pre ktorých je táto sieť prijateľnejšia ako ethereum.

Koniec koncov, vyhlásenie samotného zakladateľa spoločnosti Sandeepa Nailwa hovorí za všetko:

Mojím cieľom je, aby sa sieť Polygon dostala na úroveň bitcoinu, či etherea,” uviedol Sandeep Nailwa.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

NFT

Súčasný boom okolo NFT tokenov už ani zďaleka nie je na takej úrovni, ako v minulom roku. Aj napriek tomu však tento sektor naďalej žije, čoho dôkazom je navyšujúci sa počet nových projektov. Aj v tomto sektore sa začína naplno prejavovať využiteľnosť polygonu. Dokazuje to aj nedávne oznámenie sociálnej siete Instagram, ktorá plánuje spustiť vlastnú NFT platformu založenú na sieti polygon.

Záujem o token MATIC

Úspechy z viacerých sektorov sa logicky odzrkadľujú aj na záujme o token MATIC a stáva sa z neho zaujímavá investičná príležitosť.

MATIC/USD

MATIC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Sieť pred nedávnom spustila viacero zaujímavých noviniek, ktoré ešte viac uľahčujú nákup tokenu MATIC. Je za tým funkcia Polygon-ERC20, vďaka ktorej môžu obchodníci obchodovať s tokenmi MATIC na centralizovaných a decentralizovaných burzách.

Spolupráce

To, čo ešte viac zvyšuje záujem o sieť polygon, sú spolupráce. Ich počet neustále rastie a zasahuje do viacerých sfér.

Za posledné obdobie bolo ohlásených viacero zaujímavých spoluprác. Za zmienku stojí najmä zapojenie polygonu v spoločnosti Starbucks. Cieľom tejto spolupráce je zvýšiť využiteľnosť blockchainu v dodávateľskom reťazci.

Ďalšou zaujímavou novinkou je spolupráca so spoločnosťou QuickNode, ktorá patrí k lídrom v sektore infraštruktúry. Za zmienku stojí aj uzatvorenie partnerstva s decentralizovanou platformou aave. Cieľom je rozšírenie sektoru DeFi.

V minulosti sme vás informovali aj o veľmi zaujímavom projekte polygonu v spolupráci s gigantom JPMorgan. Táto spoločnosť zrealizovala prvý DeFi obchod na verejnom blockchaine.

Ide o veľký krok k umožneniu efektívnejších a integrovanejších globálnych finančných sietí. Projekt Guardian nám umožňuje preskúmať potenciálne DeFi aplikácie na veľkoobchodných trhoch,” uviedol Sopnendu Mohanty, riaditeľ Singapurského menového úradu pre fintech.

Ekosystém polygon na základe vyššie spomenutých faktorov neustále rastie, čo pomáha nielen samotnej sieti, ale aj globálnemu prijatiu blockchainovej technológie.

Čítaj ďalej: Pravá ruka Warrena Buffetta opäť útočí – Vláda USA by mala zakázať bitcoin tak ako Čína

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Bein cryptoTAGY: