JP Morgan búra predsudky
JP Morgan búra predsudky. Zdroj: Shutterstock.com/viewimage

Dôkazom, že veľké inštitúcie vstupujú do sveta kryptomien, je aj najnovší projekt JPMorgan. Táto spoločnosť zrealizovala prvý DeFi obchod na verejnom blockchaine. Ide o veľký míľnik globálnych financií.

JPMorgan s významnou novinkou

Nadnárodná banková spoločnosť JPMorgan zrealizovala prvú cezhraničnú transakciu s využitím decentralizovaného financovania, známeho pod skratkou DeFi. K tomuto úspechu sa vyjadril aj riaditeľ Singapurského menového úradu (ďalej len MAS) pre sektor fintech Sopnendu Mohanty. Tento úrad umožnil zrealizovať projekt prostredníctvom programu Guardian.

Ide o veľký krok k umožneniu efektívnejších a integrovanejších globálnych finančných sietí. Projekt Guardian nám umožňuje preskúmať potenciálne DeFi aplikácie na veľkoobchodných trhoch,“ uviedol Sopnendu Mohanty.

Ide o obrovský úspech, ktorý dokazuje, ako jednoducho sa dajú spojiť štandardné finančné inštitúcie s tokenizovanými aktívami a protokolmi DeFi. Na projekte sa zúčastnila aj najväčšia singapurská banka DBS Bank a tokijská banková spoločnosť SBI Digital Asset Holdings.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena môže narásť až 10-krát, tvrdia niektorí analytici. Môže za to táto novinka!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Obchod sa zrealizoval v sieti Polygon

Pri tomto významnom počine opäť zohral svoju dôležitú úlohu blockchain Polygon, ktorý sa čoraz viac dostáva do povedomia veľkých inštitúcií. Transakcia sa zrealizovala aj za pomoci upraveného kódu DeFi protokolu AAVE.

Bola uskutočnená prvá transakcia, ktorá zahŕňala tokenizované vklady v singapurských dolároch a japonských jenoch, spoločne so simulovaným cvičením nákupu a predaja tokenizovaných štátnych dlhopisov,“ uvádza sa v správe MAS.

Generálny riaditeľ spoločnosti Onyx, ktorá patrí pod JPMorgan, Umar Farooq, uviedol, že ide o prvý prípad, keď veľká banka zrealizovala tokenizovaný vklad na verejnom blockchaine. V správe protokolu AAVE sa uvádza, že ide o obrovský míľnik v spojení tradičných aktív a DeFi.

Čítaj ďalej: Udalosť týždňa: investičný gigant Fidelity sprístupni klientom Bitcoin a Ethereum!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance