Bitcoin treba zakázať
Bitcoin treba zakázať. Zdroj: shutterstock.com/Velishchuk Yevhen/Kent Sievers

Charlie Munger je známy ako jeden z najbližších ľudí legendárneho investora Warrena Buffetta. Niektorí dokonca tvrdia, že je to jeho pravá ruka. Obaja patria k úspešným investorom a vo svete financií majú za sebou viacero úspechov. V ich portfóliu určite nenájdete bitcoin a zrejme ani žiadne iné kryptomeny. Obaja ich totiž považujú za podvod a najradšej by boli, keby ich zakážu. Najnovšie sa o to snaží Charlie Munger, ktorého citoval portál u.today.

Bitcoin treba zakázať

Charlie Munger v súčasnosti pôsobí ako podpredseda nadnárodnej spoločnosti Warrena Buffetta Berkshire Hathaway. Jeho najnovšie vyjadrenia opäť nepotešia fanúšikov kryptomien. V rozhovore pre denník Wall Street Journal uviedol, že by sa v USA mal zaviesť federálny zákon pre zákaz kryptomien.

Z tohto hľadiska pochválil Čínu, ktorá kryptomeny v minulosti zakázala. Munger tvrdí, že ak niekto investuje do kryptomien, uzatvára iba akúsi „hazardnú zmluvu“. Bitcoin podľa jeho slov nie je digitálnym zlatom, ani žiadnou komoditou.

USA by mali nasledovať skvelý príklad nezvyčajnej rozumnosti čínskeho komunistického vodcu a zakázať tak kryptomeny s cieľom zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu verejnosti,“ uviedol Munger.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Najbližší človek Warrena Buffetta dokonca kryptomeny prirovnáva k udalosti, ktorá sa udiala v Anglicku pred viac ako 200 rokmi. Vtedajší anglický parlament zakázal verejne obchodovať s novými akciami a to na viac ako 100 rokov. Podľa Mungera to Anglicku výrazne prospelo pri priemyselnej revolúcii.

Nie je to prvýkrát, čo Munger ostro skritizoval bitcoin a kryptomeny. V minulosti sme vás v našom článku informovali o tom, ako spoločne s Buffettom označili kryptomeny za hlúpe aktíva.

Keby ste mi povedali, že vlastníte všetky bitcoiny na svete a ponúkli by ste mi ich za 25 dolárov, nevzal by som si ich. Čo by som s nimi robil?“ uviedol Buffett.

Munger sa k nemu pridal a dodal:

Vo svojom živote sa snažím vyhýbať veciam, ktoré sú hlúpe, zlé a v porovnaní s inými vecami bezcenné. Bitcoin spĺňa všetky tieto tri veci.“

Čítaj ďalej: Táto podhodnotená kryptomena môže čoskoro prudko narásť