Blockchain Polygon
Blockchain Polygon. Zdroj: Shutterstock.com/Preechar Bowonkitwanchai/photo_gonzo

Trh s kryptomenami bude aj v tomto roku bojovať zo zásadným bodom, na ktorom záleží celá budúcnosť tohto odvetvia. Je ním globálne prijatie, ktoré utrpelo v minulom roku vážnu ranu po tom, čo masívne klesla dôvera investorov voči kryptomenám. Naďalej však prevládajú názory, že nie je dôležitá cena, ale technológia. Blockchain môže v budúcnosti poháňať celý finančný a platobný sektor. Podľa denníka AMBcrypto bude hlavnú úlohu tohto procesu zohrávať ekosystém Polygon.

Polygon je budúcnosť blockchainu

Aj keď sa väčšina kryptomien nachádza v dlhodobej cenovej korekcii, niektoré projekty doslova hýria aktivitou. Jedným z najaktívnejších projektov, ktoré majú veľký potenciál, je blockchain Polygon. Komunita očakáva, že sa tento projekt v budúcnosti dostane na výslnie a bude zohrávať dôležitú úlohu v globálnom prijatí blockchainovej technológie.

Čo je to Polygon?

Podľa portálu CoinMarketCap ide o decentralizovanú platformu, ktorá sa vyznačuje perfektným spracovaním a dokonalou technológiou. Tento blockchain sa využíva na škálovanie Etherea a vývoj infraštruktúry. Používatelia majú možnosť prostredníctvom projektu Polygon SDK vytvárať viacero druhov decentralizovaných aplikácií. Polygon tak efektívne transformuje Ethereum na plnohodnotný systém s viacerými sieťami.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Na aktuálne technologické smerovanie ekosystému Polygon sa pozrela aj výskumná blockchainová platforma Decipher, podľa ktorej je táto sieť budúcnosťou. Dôkazom má byť nový konsenzus Proof of Efficiency, ktorý umožňuje účasť viacerých koordinátorov bez akýchkoľvek dodatočných povolení pri vytváraní transakcii.

Oddelením vytvárania blokov sa odstraňuje aukčný proces, a preto umožňuje efektívnejšiu a decentralizovanejšiu produkciu rolovacích blokov, čo však stále sprevádzajú určité problémy. Je to však na dobrej ceste,“ uvádza sa v správe.

Polygon má v porovnaní s konkurenciou veľkú výhodou v podobe viacerých dôležitých spoluprác, ktoré podporia masové prijatie siete. Dôkazom je aj spolupráca s platobným gigantom Mastercard.

Táto spolupráca bola oznámená na medzinárodnom veľtrhu CES 2023. Polygon a Mastercard spoločne spúšťajú projekt, ktorého cieľom je zásadne pomôcť umelcom prostredníctvom sektoru webu 3.0. Základom tohto programu je poskytnúť začínajúcim umelcom nástroje a zručnosti, ktoré potrebujú na to, aby sa dokázali úspešne presadiť v digitálnej ekonomike.

Čítaj ďalej: Digitálne striebro dlhodobo rastie. Je neskoro nastúpiť do rozbehnutého vlaku?