Ethereum 2.0 sa opäť odkladá
Ethereum 2.0 sa opäť odkladá. Zdroj: SHutterstock.com/Alexey Smyshlyaev

Binance

Vitalik Buterin, zakladateľ siete Ethereum, sa nedávno vyjadril, že poplatok za plyn účtovaný za riešenia vrstvy 2 musí byť primerane nízky, aby bol akceptovateľný.

Buterin urobil svoje vyhlásenie v odpovedi na tweet obľúbeného zástancu a investora kryptomien, Ryana Seana Adamsa. Ten zverejnil zoznam poplatkov za plyn potrebných na premostenie tokenov do siete Ethereum pomocou rôznych protokolov vrstvy 2.

Sieť Ethereum je známa svojimi veľmi vysokými poplatkami za plyn a nízkou škálovateľnosťou. Dopyt po blokovom priestore na hlavnej sieti Etherea bol v posledných mesiacoch svedkom masívneho nárastu a poplatky za plyn raketovo vzrástli. To, samozrejme, mnohým používateľom odoprelo prístup k niektorým z najžiadanejších protokolov DeFi a NFT založených na Ethereu.

S cieľom znížiť poplatky sa niekoľko účastníkov siete uchýlilo k používaniu sietí Ethereum Layer-2 (L2). Tieto škálovacie riešenia fungujú bok po boku s hlavnou sieťou.

Na základe zoznamu boli všetky požadované poplatky za plyn nižšie ako 1 $, pričom najnižšia bola Metis Network vo výške 0,02 $ a najvyššia bola Arbitrum One vo výške 0,85 $.

Hoci Ryan Adams poukázal na to, že sa domnieva, že tieto sadzby sú nízke, Buterin je presvedčený, že nie sú dostatočne nízke. Poznamenal, že poplatky za plyn účtované týmito sieťami L2 musia byť nižšie ako 0,05 $, aby boli skutočne prijateľné.

Buterin však pripustil, že L2 čoraz viac napreduje a dodal, že novonavrhovaný proto-danksharding by tento krok pomohol urýchliť. Tento nový dizajn shardingu predstavuje výrazné zjednodušenie v porovnaní s predchádzajúcimi dizajnmi.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Objem obchodovania ETH klesol na štvrťročné minimum – čo to znamená?

The Merge Ethereum sa opäť odkladá

Ethereum vynakladá veľké úsilie na exponenciálne zvýšenie efektívnosti a škálovateľnosti svojej siete. Preto dôjde k posunu od mechanizmu Proof of work (PoW) ku konsenzuálnemu mechanizmu Proof of stake (PoS).

Za posledných niekoľko rokov proces prechodu zaznamenal výrazný pokrok, ale ešte sa musí dokončiť. Nedávno však sieť zverejnila, že posledná aktualizácia s názvom Ethereum Merge bola opäť odložená. Kedy v skutočnosti k updatu dôjde zatiaľ nevieme a konkrétny dátum nie je určený.

Mohlo by ťa zaujímať: Top 1000 ethereových peňaženiek drží už 1,5 miliardy dolárov v tokene SHIB

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre