Bitcoin hľadá nové dno
Bitcoin hľadá nové dno. Zdroj: Shutterstock.com/AlekseyIvanov

Bitcoin momentálne hľadá nové dno, keďže včera uzatvoril medvediu vlajku, ktorá bola aktuálna už od začiatku roka 2022. Prerazenie je sprevádzané vysokými objemami a cena posledné hodiny stagnuje tesne nad hladinou 36 000 $. Medzitým v korekcii pokračuje aj dominancia hlavnej kryptomeny, ktorá sa pohybuje na hranici 41,70 %.

Z krátkodobého hľadiska je možné, že cena dosiahla lokálne minimum na hladine 36 000 $ a vytvorí krátkodobý pohyb smerom nahor k targetu 37 600 $. Tu sa totižto nachádza prvá najbližšia rezistencia od trhovej ceny. Následne však očakávam pohyb bokom s potenciálom prepadu na supportnú zónu okolo 35 000 $.

Bitcoin hľadá nové minimum
Bitcoin hľadá nové minimum. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Warren Buffett premeškal 300 % zisk Bitcoinu, odkedy ho nazval jed na potkany

Bitcoin hľadá nové minimum

Zatiaľ teda budeme sledovať iba support 35 000 $. Samozrejme, dlhodobo významnou hladinou je aj supportná zóna 29 000 $ až 30 000 $. Je možný aj tento scenár, ale pre účely krátkodobej analýzy to zatiaľ riešiť netreba. Ak chceme rozmýšľať nad reverziou trendu potrebujeme preraziť rezistenciu z maxím korekčného legu.

Predtým je však potrebné identifikovať rastúce minimá na cene a prerazenie maxima medzi nimi. Do tej doby nad reverziou uvažovať nemôžeme. Z dlhodobého hľadiska cena ostáva bullish a prípadný prepad pod 30 000 $ je skôr potrebné považovať za nákupnú zónu do dlhodobého hodlu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoinové fondy zaznamenali najväčší jednotýždňový odliv od júna 2021

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre