Update ethereum 2.0 sa odkladá
Update ethereum 2.0 sa odkladá. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Tim Beiko, hlavný vývojár Ethereum Merge, nedávno zmaril nádeje nadšencov, že čoskoro uvidia prechod siete z algoritmu Proof of work (PoW) na Proof of stake (PoS). Podľa neho sa v júni 2022 neuskutoční toľko očakávané Merge Etherea ako sa očakávalo.

Aktualizácia, označovaná aj ako Ethereum 2.0, sa však aj tak uskutoční v tomto roku, ale neskôr. Poznamenal to Beiko v nedávnom vyjadrení na Twitteri.

Nebude to síce jún, ale pravdepodobne o pár mesiacov neskôr. Zatiaľ nie je žiadny pevný dátum, ale určite sme v poslednej kapitole PoW na Ethereu.

Koncom minulého mesiaca sa Beiko podelil o aktuálne informácie o prebiehajúcom postupe plánovaného PoS Etherea.

Beiko navyše odporučil baníkom, aby nekupovali ťažobné zariadenia, pretože blockchain Ethereum čoskoro prejde z PoW na algoritmus PoS.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Významný investor prezradil dôvod, prečo ETH dosiahne 10 000 USD

Aktualizácia Ethereum 2.0

Komunita kryptomien očakávala aktualizáciu Etherea 2.0, vďaka ktorej si sieť osvojí model PoS pri tvorbe nových mincí.

Po implementácii inovácie už baníci nebudú mať miesto v sieti, pretože investori budú musieť overovať transakcie na základe počtu ETH, ktoré vkladajú alebo prispievajú do stakingových fondov.

Ethereová komunita je nadšená

Očakávanie upgradu vyvolalo nadšenie niekoľkých zástancov Etherea vrátane miliardárskeho investora Marka Cubana.

Pri aktualizácii Merge sa na rozdiel od modelu PoW vytvorí len niekoľko ETH a táto iniciatíva pravdepodobne zvýši hodnotu Etherea.

Keďže komunita ETH naďalej čaká na oficiálny dátum Merge, počet ETH vložených do kontraktu Ethereum 2.0 naďalej ohromne stúpa.

Mohlo by ťa zaujímať – ETH má za sebou prvý finálny test spustenia Proof-of-stake – ako dopadol?