ETH metriky prudko rastú
ETH metriky prudko rastú. Zdroj: Shutterstock.com/Kuklos

Najväčšia sieť smart kontraktov Ethereum (ETH) zaznamenáva neporovnateľný nárast aktivity, hovoria metriky reťazca. Objem obchodovania NFT medziročne stúpol takmer 200-krát.

Bankless, jeden z najpopulárnejších podcastov o blockchaine, kryptomenách a Webe 3.0, sa podelil o niektoré čísla zo svojej správy State of Ethereum Q1, 2022. Takmer každá metrika sa zvýšila.

Sieťový hashrate a stakovanie Etherea (ETH) sa zvýšili o 111 % v porovnaní s Q1, 2021. Účastníci siete Etherea získali na poplatkoch 2,48 miliardy USD v porovnaní s 1,7 miliardy USD pred rokom.

Vďaka implementácii EIP-1559 sieť Ethereum zničila mince v hodnote zhruba 2,17 miliardy USD, čo viedlo k poklesu miery inflácie o 54 %.

Najpôsobivejšie údaje však pochádzajú zo segmentu nezastupiteľných tokenov (NFT). Čistý objem obchodov stúpol z 0,6 miliardy USD na 116 miliárd USD, čo predstavuje nárast o viac ako 19 200 %. Minimálna cena CryptoPunks raketovo vzrástla viac ako šesťnásobne.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Podľa halvingovej analýzy Bitcoin dosiahne absolútne dno na zóne 24 000 $

Spot aj DEX založené na ETH prudko stúpli

Obchodovanie na decentralizovaných burzách tiež zaznamenalo množstvo rekordov. Čistý objem trvalých kontraktov na DEX založených na Ethereu vzrástol o viac ako 2 700 %, zatiaľ čo objem obchodovania na spotovom trhu zaznamenal nárast o 667 %.

Celkový objem uzamknutých aktív (TVL) v riešeniach na vrstve 2 na báze Etherea – vrátane riešení ako Arbitrum a Optimism – vzrástol o 964 %. Arbitrum zarobilo 9,4 milióna dolárov, zatiaľ čo Optimism zarobilo 5,7 milióna dolárov.

Prečítaj si tiež: TOP 3 spôsoby, ako profitovať aj počas medvedieho trhu kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre