ETH predbieha BTC na derivátovom trhu
ETH predbieha BTC na derivátovom trhu. Zdroj: Shutterstock.com/Anastasiia Bakai

Americká investičná banka JPMorgan odhalila, že inštitucionálni investori sa začínajú vyhýbať bitcoinovým futures v prospech derivátov ETH. Analytici z banky Wall Street v správe pre investorov z 22. septembra uviedli, že BTC futures sa na burze Chicago Mercantile Exchange (CME) v septembri obchodovali so zľavou v porovnaní so spotovými cenami BTC.

V dôsledku toho si produkty založené na ETH získali popularitu. Investori prešli na druhé najväčšie kryptomenové aktívum na svete. Analytici uviedli, že došlo k silnému rozdielu v dopyte. Keď je dopyt vysoký, futures na BTC sa zvyčajne obchodujú za príplatok na spotových trhoch. To hlavne kvôli lákavým výnosom.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, ETH, BNB, SOL – štruktúra korekcie je zatiaľ neporušená

Dopyt po derivátoch ETH rastie

Podľa údajov CME sa 21-dňová priemerná prémia za futures na ETH zvýšila na 1 % oproti cenám Etherea na spotových trhoch. To poukazuje na oveľa zdravší dopyt po Ethereu oproti BTC zo strany inštitucionálnych investorov.

Podľa Skew Analytics je Binance lídrom v oblasti objemov BTC futures s 20 miliardami dolárov za posledných 24 hodín. OKEx je druhý s 5,36 miliardami dolárov a CME za posledných 24 hodín realizovalo obchody len za 2,34 miliardy dolárov. Binance dominuje aj s futures na ETH s denným objemom 9,7 miliardy dolárov.

V ďalších správach o inštitucionálnom prijatí spustila spoločnosť Cambrian Asset Management v Kalifornii dva trustové fondy založené na BTC a ETH. Inštitucionálne investičné produkty ponúknu expozíciu voči podkladovým aktívam, ale obmedzia časť volatility podľa Bloombergu.

Mohlo by ťa zaujímať – Ethereum na ceste k deflácií prekonáva hranicu 300 000 spálených tokenov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre