BTC smeruje na rezistenciu flagu
BTC smeruje na rezistenciu flagu. Zdroj: Shutterstock.com/Momentum Fotograh

BTC pokračuje z kŕatkodobého hľadiska v rastúcom trende, avšak stále sa nachádza v býčom flagu. Tento flag má rezistenciu približne na hodnote 45 500 $. Podarí sa cene ukončiť býčí flag, alebo v ňom bude pokračovať? Cena rastie, no bez podpory zvýšených objemov. Kde sa teda nachádzajú najbližšie hladiny supportu a rezistencií?

Bitcoin smeruje na rezistenciu flagu po uzatvorení sideway štruktúry. Rezistencia je na zóne približne 45 500 $, pričom ak túto hladinu cena prekoná, ukončí sa býčí flag, ktorý je validný od maxima na 53 000 $. V tom prípade by prvým targetom bola hladina point of control, teda 47 250 $. Z krátkodobého hľadiska sa práve tu nachádza najvyšší počet transakcií. Inak povedané – najviac je tu vyrovnaný dopyt s ponukou.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – cena drží support 41 000 $, objemy však stále chýbajú

BTC môže prekonať býčí flag

Ak však cena naozaj dosiahne tento target, stále to neznamená, že sa zmenil primárny trend. Ukončí sa síce býči flag, ktorý trvá už 3 týždne, ale stále budeme vo flagu, ktorý trvá od ATH. Inak povedané, dlhodobé maximá sú klesajúce, pokiaľ neprekonáme 53 000 $. Až pri prerazení 53 000 $ môžeme hovoriť o zmene primárneho trendu a o počiatku nového bullrunu.

Pri medveďom scenári stále platí, že hlavný support je na honodte 40 000 $ až 41 000 $. Táto supportná zóna nie je iba krátkodobá, ale cena ju rešpektovala počas niekoľkých mesiacov. Ak by cena zlyhala na tomto supporte, bolo by dosť pravdepodobné, že trend by sa tak skoro neobrátil.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ETH, LUNA, ATOM – konečný odraz pred ukončením flagu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre