altcoiny
altcoiny. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Solana sa stala akýmsi vodcom všetkých altcoinov, ktoré ju chcú nasledovať. Blockchainové protokoly druhej vrstvy prežívajú najlepšie obdobie. Projekty, ktoré sú kompatibilné s prvou vrstvou Etherea, však zažívajú boj. Polkadot, Tezos a Cosmos. Ktorý z nich je perspektívnejší?

Môže ťa zaujímať: Bude nový upgrade záchranou pre Dogecoin? Elon Musk to vidí jasne!

Polkadot, Tezos a Cosmos

Ktorý altcoin je hodnotnejší a najmä aké má vyhliadky do budúcnosti? Spomínané projekty priniesli hodlerom za posledné obdobie naozaj krásne zisky. V prípade tokenu ATOM je to za posledný mesiac zhodnotenie o viac ako 92 %. Za rovnaké obdobie vyrástli aj projekty Tezos a Polkadot s 41 %, resp. 73 % ziskom.

DOT/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Dôležitý je pomer rezervných zásob a samotného toku na trhu. Ak si vezmeme do úvahy tento ukazovateľ, tak čím je pomer vyšší, tým je menšia ponuka na trhu. A to je faktor, ktorý navyšuje cenu aktíva.

XTZ/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

DOT dosiahol hodnotu 10,01, nasledoval XTZ s hodnotou 13,76 a nakoniec ATOM s 16,33. Z týchto údajov je teda jasným víťazom ATOM.

Z hľadiska volatility je súboj týchto troch projektov pomerne vyrovnaný. Všetky kryptomeny majú pomerne slušný základ a priaznivé prostredie pre ďalší rast. DOT, XTZ aj ATOM sa pohybujú pod úrovňou 2, čo dokazuje menšie riziko dramatických pohybov smerom dole a hore.

Prečítaj si tiež: LUNA narástla už o 750 %! Čo stojí za týmto raketovým trendom?

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Môžeme očakávať ďalší rast?

V prípade najperspektívnejšieho tokenu ATOM sa zdá byť cesta hore voľná. Na grafe však evidujeme rezistenciu na úrovni približne 31 USD. Ak by sa však zvýšil tlak zo strany býkov, traderi môžu očakávať, že ATOM prekoná svoje historické maximum. V prípade neúspechu je bezpečnou zónou cenová úroveň 27 USD.

ATOM/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

K situácií sa vyjadril aj populárny analytik Michael van de Poppe:

„Ak by som si mal vybrať mincu, ktorá bude nasledovať Solanu a pochádza z prvej vrstvy, bol by to buď Tezos, Polkadot alebo Cosmos a vzhľadom na ich štruktúry to vyzerá naozaj veľmi dobre.”

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre