LUNA na novom ATH
LUNA na novom ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

LUNA je blockchainový protokol zameraný na vybudovanie globálneho platobného systému poháňaného stablecoinom UST. Nedávno sa dostal na nové historické maximum na úrovni 46 dolárov. Údaje z TradingView ukazujú, že od 20. júla sa cena LUNA vyšplhala o 750 % vyššie na rekordné maximum 46 dolárov.

LUNA/USD 1D. Zdroj: TradingView
LUNA/USD 1D. Zdroj: TradingView

Rýchly rast taktiež zvýšil celkovú uzamknutú hodnotu (TVL) na protokole Terra na nové historické maximum 7,83 miliardy dolárov 5. septembra. Tým sa Terra stala podľa Defi Llama štvrtou platformou blockchainu podľa TVL.

Terra TVL. Zdroj: Defi Llama
Terra TVL. Zdroj: Defi Llama

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si taktiež – Token LUNA vzrástol o 281 % – 9. septembra príde dôležitá aktualizácia

Nová iniciatíva financovania zvyšuje cenu LUNA

Informačný kanál Twitteru ukazuje, že nárast cien nasledoval po vyhlásení „Project Dawn“. Ide o novú iniciatívu financovania ekosystému Terra, ktorá má pomôcť zlepšiť kritickú infraštruktúru a urýchliť rast ekosystému.

Podľa spoluzakladateľa spoločnosti Terra Do Kwona Project Dawn vyčlenil 150 miliónov dolárov. Tie poslúžia na „vybudovanie základnej prispievateľskej organizácie Cosmos, investovanie do infraštruktúry uzlov ekosystému a diverzifikáciu infraštruktúry pre validátorov“.

Ďalším zdrojom vzrušenia pre komunitu Terra je nadchádzajúce spustenie jej inovácie na sieť mainetu Colombus-5 29. septembra. Podľa projektu ide o „najdôležitejšiu aktualizáciu siete Terra na hlavnom serveri“.

Okrem vývoja hlavného protokolu cena ťažila aj z rozšírenia ekosystému Terra. Ten priniesol nové protokoly DeFi ako spustenie AlphaDeFi a začal priťahovať likviditu.

Mohlo by ťa zaujímať – Dogecoin porastie do konca roka o 100 %, tvrdia niektorí analytici

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre