Sieť Cardano spúšťa hard fork
Sieť Cardano. Zdroj: Shutterstock, Comdas

Sieť Cardano ihneď po úspešnom spustení hard forku, ktorý umožní využívať inteligentné kontrakty, víta v sieti prvý NFT projekt.

Prečítaj si tiež: Cardano spúšťa smart kontrakty po úspešnom hard forku

NFT na sieti Cardano

Prvé NFT projekty vytvorené v sieti ADA ukázal odborník na programovací jazyk Haskell, Kevin Hammond. Pri vytváraní NFT tokenov pri tom využíval tzv. továreň na tokeny Plutus script.

Samotné vyobrazenie tokenov zdieľal Kevin Hammond na príslušnej adrese. Na zistenie portfólia adresy bol využitý prieskumník Cardanoscan, podľa ktorého sa na na adrese okrem 4,13 ADA tokenov, nachádzajú aj tri NFT tokeny s názvami Kevin, Charles a Tim. Tieto nezameniteľné tokeny boli vyťažené v blokoch 6236229, 6236236 a 6236248 a to ihneď po aktivácií funkcionality smart kontraktov.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

V čom sú NFT tokeny výnimočné?

V sieti ADA sa využíva programovací skriptovací jazyk, ktorý je podobný práve Haskellu. Ide o tzv. Cardano Plutus. V sieti sa už v minulosti podarilo vytvoriť niekoľko iniciatívnych projektov, ktoré boli zamerané práve na NFT.

Môže ťa zajujímať: Avalanche je projekt budúcnosti, ktorý hravo zdolá 100 USD – tvrdia analytici

Cardano využíva koncept NFTA, čiže tokeny ocenenia. Tieto tokeny sa razia podľa štandardu CIP 721 Metadata Standard. Čiže sú veľmi podobné tokenom ADA.

Uvidíme, ako sa bude vyvíjať funkcionalita inteligentných kontraktov v sieti. Platforma sa po včerajšom spustení stáva oficiálne veľkým konkurentom ETH a je vhodná na decentralizované aplikácie a finančné protokoly.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre