ATOM s významným projektom
Token ATOM. Zdroj: Shutterstock, Stanslavs

Projekt Cosmos s tokenom ATOM zaznamenal významný nárast po spustení dôležitého cross-chainu pre ETHBTC.

ATOM je perspektívny token

Aktuálne môžeme na trhu s kryptomenami vidieť výrazný hype okolo DeFi projektov, ktorý neustále rastie najmä vďaka úspešnému hard forku ETH. Výsledky však nemusia byť také, ako sa na prvý pohľad zdá. Projekt Cosmos je jeden z najväčších zástancov a bojovníkov za zmeny v prostredí inteligentných kontraktov. Ide o projekt, ktorý je zameraný na interoperabilitu. Prostredníctvom svojho protokolu Inter Blockchain Communication majú jeden hlavný cieľ. Chcú sa stať tzv. „internetom blockchainu.“

20. júla bola cena na úrovni 8,87 USD. Od tohto momentu sme zaznamenali nárast o úctyhodných 180 % až na úroveň 24,77 USD.

ATOM/BUSD
ATOM/BUSD, daily TF. Zdroj: TradingView

Využitie DeFi rastie

Sektor DeFi je stále považovaný za nástroj pre najväčšiu revolúciu v štandardnom finančnom sektore. Posledné obdobie nasvedčuje tomu, že sa k tomuto cieľu pomaly blížime. Pred nedávnom sa projektu Cosmos podarilo spustiť prvé funkčné rozhranie pre DeFi s názvom Emeris. Tento moment bol veľkým spúšťačom nárastu ceny. Emeris umožňuje možnosť výmeny medzi jednotlivými blockchainami.

Kooperácia ETH a ATOM

Ďalším významným bodom cenového rastu bola integrácia významného Sifchainu s IBC. Tento projekt vzbudzuje obrovský záujem nakoľko ide o prvú decentralizovanú burzu, ktorá umožňuje vykonávať obchody medzi ekosystémom Cosmos a sieťou Ethereum.

Keďže je sieť ETH aktuálne obsadená všetkými významnými projektami DeFi a NFT, táto integrácia umožní používateľom jednoducho obchodovať s aktívami medzi oboma sieťami.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.