Počet bitcoinových veľrýb klesol o 5 % za 4 dni. Čo sa deje?
Počet bitcoinových veľrýb klesol o 5 % za 4 dni. Čo sa deje? Zdroj: https://www.shutterstock.com/EddieCloud

Binance

Celková hodnota kryptomenového trhu klesla späť pod kapitalizáciu 2 bilióny dolárov. Spolu s ňou sa znížila cena Bitcoinu za dva týždne o 17 % a správanie veľrýb naznačuje, že trh by mohol klesnúť ešte nižšie. Počet bitcoinových veľrýb totiž za 4 dni klesol o 5 %.

Počet bitcoinových veľrýb klesol o 5 %

Počas posledných štyroch dní klesol počet adries s viac ako 10 000 BTC o 4,6 %, na čo upozornil krypotmenový analytik Ali Martinez vo svojom včerajšom tweete. Martinez svoje tvrdenie podložil grafom spoločnosti Glassnode, ktorý potvrdzuje výrazný pokles počtu bitcoinových veľrýb s viac ako 10 000 BTC. K 11. aprílu bol ich počet 91, zatiaľ čo do štyroch dní klesol na 87.

Graf analytika Martineza
Graf analytika Martineza. Zdroj: Twitter

Z analytiky vyplýva, že 4 BTC veľryby, ktoré spolu držali v BTC viac ako 397,61 milióna dolárov, buď opustili bitcoinovú sieť, alebo iným spôsobom prerozdelili svoj kapitál. Podľa analytika by takéto správanie veľrýb mohlo spôsobiť Bitcoinu výrazný predajný tlak smerom nadol, čo by mohlo stlačiť jeho cenu nižšie ako 39 799 dolárov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Bitcoin analýza – cena udržala 40 000 $, kam bude rast pokračovať?

Veľryby niečo chystajú

Na druhej strane, on-chain analýzy ukazujú, že od pondelka do piatka minulého týždňa bolo možné pozorovať pokračujúci stabilný prísun približne 4 000 bitcoinových veľrybích transakcií presahujúcich 1 milión USD za deň, „s miernym spomalením cez víkendy…“, na čo upozorňuje on-chain spoločnosť Santiment. Nárast transakcií zo strany veľrýb, ako upozorňuje Santiment, rastie. V čase rastu ceny stúpali predajné veľrybie transakcie, zatiaľ čo pri prepade veľryby opäť nakupovali.

Keďže sa Bitcoinu nepodarilo preraziť rezistenciu na 48 000 dolároch a následne klesol opäť k supportu na 40 000, predchádzajúce bullish nálady, ako sme zvyknutí, keď trh rastie, sa opäť zmenili. Viacerí analytici hovoria o možnosti ďalšieho poklesu do cenových úrovní v rozpätí 30 – 40 tisíc dolárov. Ak by sa tento scenár naplnil, predstavoval by veľkú príležitosť na výhodný cenový nákup.

Čítaj ďalej: Kryptomenové podvody – ako vás pripravia o peniaze a ako sa pred nimi chrániť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre