Súdny spor Ripple vs. SEC pokračuje
Súdny spor Ripple vs. SEC pokračuje. Zdroj: Shutterstock, Maksim Safaniuk

Binance

Súdny spor Ripple vs. SEC sa ťahá už naozaj veľmi dlho a je otázne, kedy sa konečne dočkáme finálneho verdiktu. Spoločnosť Ripple podľa najnovších informácií tvrdí, že sa jej podarilo dosiahnuť „veľmi veľké víťazstvo“. Čo tým myslia?

Ripple vs. SEC

Zvrat v jednom z najsledovanejších súdnych sporov vo svete kryptomien? Spoločnosť Ripple dosiahla obrovský úspech, ktorý môže mať pre SEC katastrofálne následky. Prípad podvodu s cennými papiermi bol v podstate zmietnutý zo stola. Sudkyňa Sarar Netburn zamietla žiadosť SEC-u o preskúmanie určitých dokumentov.

Súdny spor sa ťahá už od roku 2020, keď SEC podala žalobu proti Ripple na čele s Bradom Garlinghouseom a Christianom Larsenom za predaj neregistrovaných cenných papierov.

Mohlo by ťa zaujímať: Index strachu a chamtivosti sa prepadol do zóny extrémneho strachu – čo to znamená?

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prehodnotenie ochrany dokumentov sa týka najmä prejavu vtedajšieho riaditeľa SEC-u Williama Hinmana z júna 2018. Hinman v tomto prejave uviedol, že Bitcoin a Ethereum nie sú cennými papiermi. Sudkyňa Netburnová však ostro zakročila proti SECu a argumentovala najmä ich „obrátením kabátu“, čo môže byť veľmi nebezpečné.

„SEC sa snaží mať oboje, ale prejav buď mal odrážať politiku agentúry, alebo nie. Po tom, čo SEC trvala na tom, že odzrkadľuje Hinmanove osobné názory, nemôže teraz odmietnuť svoje vlastné stanovisko.“

Obhajca Ripple James K. Filan:

Ďalším právnikom komunity Ripple je aj zakladateľ spoločnosti CryptoLaw John Deaton, ktorý sa k tejto situácii taktiež vyjadril na svojom twitterovom účte.

Napriek tomuto zásadnému úderu zo strany Ripple, súdny spor nekončí. SEC má teraz dva týždne na podanie odvolania. Ide o veľmi dôležitý spor nielen pre XRP, ale pre celý svet kryptomien. Ak Ripple vyhrá, SEC zrejme ustúpi od svojej agresívnej politiky proti celému kryptografickému priemyslu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre