Ethereum Classic 6 dní po zalistovaní na Coinbase Pro kleslo o 20 %!

Novinky Ethereum kleslo o 20 percent
Ethereum kleslo o 20 percent. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin
BITmarkets BITmarkets

Ethereum Classic sa pred šiestimi dňami dostalo na exkluzívnu burzu Coinbase Pro. Išlo o dlhoočakávanú udalosť. Konečne nový altcoin! V minulosti znamenalo zalistovanie na CB výlet na Moon. Každý má v živej pamäti Bitcoin Cash, ktorý následne behom niekoľkých týždňov strojnásobil svoju hodnotu.

O začiatku obchodovania ETC na CB Pro sme na Trading11 písali v tomto článku.

Ethereum Classic, Coinbase a pád

Na podobný vývoj stavil nemalý počet špekulantov, ktorí od oficiálneho oznámenia v júni nakupovali ETC vo veľkom. Výsledkom bol nezdravý rast proti trendu. Ether Classic oproti Bitcoinu behom mesiaca zaznamenal zhodnotenie o viac než 30 %. Nasledoval pád a pár dní pred vstupom na Coinbase ďalšia pumpa.

Vývoj ceny si môžete pozrieť v tomto grafe z Bittrexu:

ETC/BTC - Bittrex - 1D Candlesticks

ETC/BTC – Bittrex – 1D Candlesticks

Pri pohľade na prudký rast sa po internete začali šíriť fámy o chystanom ETC rallye. Jednu takú diskusiu si môžete pozrieť na Reddite.

Bohužiaľ, k žiadnej pumpe samozrejme nedošlo. Trh s altcoinami bol aj napriek krátkodobému rastu Bitcoinu v silnom downtrende a Coinbase nevie čarovať. A tak to aj vyzerá. Po príchode na túto exkluzívnu burzu Ethereum Classic zatiaľ neprekonalo otváraciu cenu a na páre ETC/BTC zaznamenalo pokles o 20 %. Na páre ETC/USD -17 %.

Od príchodu na burzu ani jedna zelená 1D sviečka!

ETC/USD - Coinbase Pro - 1D candlesticks

ETC/USD – Coinbase Pro – 1D candlesticks

Záver

Zalistovanie na Coinbase už nie je to, čo bývalo. Nenechajte sa strhnúť hypom a obchodujte s rozumom. Pokiaľ chcete pomoc, vyskúšajte Trading11. Obsah tam tvoria profesionálni obchodníci s niekoľkoročnými skúsenosťami.

Pokles ETC sme tam predikovali už skôr. Veď, pozrite sa na nadpis tejto analýzy:

10.08.18 Technická analýza ETC/USD – Budeme kupovat ETC za 8 $?