Bitfi ruší odmenu za hacknutie peňaženky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O nehacknuteľnej hardvérovej peňaženke Bitfi, ktorú horlivo propaguje John McAffee, sme vás informovali vo viacerých článkoch. Približne pred dva a pol mesiacom prišla táto spoločnosť s odvážnym vyhlásením, že ich zariadenie nie je možné napadnúť nijakým spôsobom.

O svojom tvrdení boli natoľko presvedčení, že vyhlásili „súťaž”, v ktorej osoba, ktorá dokáže Bitfi hacknúť, dostane odmenu 100.000 dolárov. Netrvalo dlho a v priebehu minulého mesiaca 15-ročný Saleem Rashid úspešne hackol root kryptopeňaženky BitFi a spustil na nej kultovú hru, Doom. Napriek tomu, že coiny z nej nedokázal vytiahnuť, jasne naznačil zraniteľnosť tohto zariadenia.

Bitfi odstraňuje so svojho sloganu označenie ”Unhackable”

Teraz, ani nie 3 mesiace od predstavenia tejto hardvérovej peňaženky, ktorej cena sa pohybuje na úrovni 120 dolárov, zverejnil výrobca tweet, kde oznamuje, že ruší možnosť vyššie spomínanej odmeny pre osoby snažiace sa peňaženku hacknúť.

“S okamžitou platnosťou ukončujeme súčasné programy odmeňovania, ktoré spôsobili oprávnený hnev a frustráciu v rámci komunity. Uznávame a veľmi oceňujeme ich prácu a úsilie. Zároveň odstraňujeme z nášho sloganu slovo ”Unhackable” (nehacknutelná / neprelomiteľná), keďže toto označenie vyvolalo značné spory v komunite.”

Rozhodnutie o stiahnutí odmeny prišlo spolu s oznámením personálnej zmeny v Bitfi tíme. Spoločnosť sa rozhodla najať nového bezpečnostného manažéra, ktorý by mal pracovať na vývoji tejto hardvérovej peňaženky. Jeho meno však verejnosti oznámené zatiaľ nebolo.

Napriek tomu, že Bitfi uznala možnosť “zraniteľnosti” svojho zariadenia, poväčšine sa zdržala komentovania rôznych hackov, ktoré boli postupne zverejňované na rôznych sociálnych sieťach.

Mohlo by vás zaujímať: Viete, aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet?

I keď viacero hackerov reálne preukázalo mnohé slabé miesta tohto zariadenia, horlivý propagátor Bitfi, John McAfee, viackrát útočným štýlom buď spochybnil, alebo sa snažil vyvrátiť ich výsledky, len aby udržal „dobré” renomé značky. A samozrejme aj predišiel nutnosti vyplatiť 100.000 dolárovú odmenu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Najatá armáda trollov?

V jednom zo svojich vyjadrení dokonca Bitfi nazvalo hackerov, ktorým sa podarilo prelomiť bezpečnosť peňaženky, armádou trollov najatých konkurenčnými spoločnosťami Ledger a Trezor. Hovorca Bitfi uviedol:

“Chápte prosím, že peňaženka Bitfi je hlavnou hrozbou pre Ledger a Trezor, pretože poukazuje na fakt, že ich technológia je zastaraná … Takže si najali armádu trollov, aby sa pokúsili zničiť našu reputáciu (čo je v poriadku, pretože pravda sa vždy ukáže) … Jediné čo títo trollovia dokážu je kritizovať, ale keď ide do tuhého, našu peňaženku hacknúť nedokážu.”

Záver

Bitfi a jej zariadenie boli kritizované už od samého začiatku predaja predovšetkým za to, že ich hardvérová peňaženka nemá žiadne bezpečnostné prvky, ktoré by boli lepšie ako konkurenčné produkty. Po rozobraní sa napríklad zistilo, že disponuje procesorom MediaTek MT6580, ktorý je v súčasnosti považovaný za jedno z lacných riešení. Aj to viedlo k vzniku pochybností o cene peňaženky, ktorá je na úrovni konkurencie.

Summa summarum to teda vôbec nepridáva na dobrej reputácii tejto spoločnosti. Tak dôležité zariadenia, akými hardvérové peňaženky sú, by mali byť zabezpečené po všetkých stránkach. Konkurencia totiž ponúka overené produkty, ktoré využíva množstvo ľudí bez problémov. Je teda otázne, či si Bitfi so svojim zariadením a predovšetkým prístupom dokáže na tomto trhu nájsť vôbec miesto.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.