Bitmain a 3 nepríjemné fakty, o ktorých by ste mali vedieť

BITmarkets BITmarkets

O tom, že Bitmain je jedným z ústredných a zároveň najúspešnejších hráčov v oblasti ťažby kryptomien niet žiadnych pochýb. Spoločnosť, ktorú vedie Jihan Wu investuje do technologického ako aj ekonomického rozvoja nemalé finančné prostriedky, čím si pred konkurenciou udržuje značný náskok. V minulom roku ho dokonca online magazín Coindesk zaradil na desiatu priečku najvplyvnejších ľudí v kryptoodvetví. Napriek všetkým týmto úspechom je pozícia Bitmainu často vnímaná negatívne.

Bitmain nedávno oznámil svoje plány na IPO (Initial Public Offering  – prvá verejná ponuka akcií), čo by mohlo ešte viac navýšiť hodnotu tejto spoločnosti. Zároveň sa však medzi odbornou verejnosťou začali preberať otázky týkajúce sa ich podnikateľskej schémy, ktorá sa vyznačuje niekoľkými negatívnymi javmi. Ide predovšetkým o tri nasledovné:

Neetické ťažobné postupy

Bitmain je známy propagáciou Bitcoinu Cash. Nerobí to však z nijakej nezištnej náklonnosti k tejto kryptomene, ale z dôvodu dosiahnutia dominancie v oblasti ťažobnej sily. Podľa stránky Trustnodes je veľmi blízko k dosiahnutiu 51% hash rate. Niektoré zdroje uvádzajú súčasnú hodnotu alarmujúcich 49,64%.

Spoločnosť taktiež čelí niektorým obvineniam z tajnej ťažby. Tá by mala spočívať vo využívaní ASIC minerov na vlastné účely predtým, ako ich uvedú na trh. Tento krok by im totiž poskytol podstatnú konkurenčnú výhodu oproti iným minerom. Bitmain však tieto obvinenia popiera a tvrdí:

“Bitmain je zástancom transparentnosti a férovej súťaže. Sme proti praktizovaniu „tajného” ťaženia a zostávame verný našej dlhodobej politike, v ktorej zastávame voči takýmto praktikám nulovú toleranciu.”

Napriek vyššie uvedenému stanovisku, Salva Herrera, tvorca SiaStats tvrdí, že Bitmain tajne ťažil SiaCoin v čase, keď ich ASIC zariadenie určené na ťažbu tejto kryptomeny ešte nebolo uvedené na trh.

Mohlo by vás zaujímať: Bitmain sa stal EOS Block Producerom – je to dobrá správa pre platformu?

Bitcoin Cash

Je všeobecne známe, ze Bitmain je propagátorom kryptomeny Bitcoin Cash. Podľa nedávneho tweetu nižšie ho vlastní v astronomickom počte prevyšujúcom 1 milión kusov. Podľa informácií poskytnutých spoločnosťou Trustnodes predal Bitmain väčšinu držaných Bitcoinov a nakúpil Bitcoin Cash. Vzhľadom k poklesu ceny tejto kryptomeny tak čelia strate takmer pol miliardy dolárov. Aj napriek možnosti opätovného rastu je nanajvýš riskantné byť all in v kryptomene, ktorú časť komunity považuje za „trash” (odpad).

https://twitter.com/Bitcoin/status/1029695448905179136

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Je záujem veľkých finančných firiem o IPO skutočný?

Pred časom sa objavili správy o záujme veľkých firiem na účasti IPO Bitmainu. Podľa informácií zverejnených čínskym spravodajským portálom QQ News išlo o spoločnosti ako Tencent, Softbank a China Gold Investment. Podľa správy portálu Cointelegraph však Úrad pre komunikáciu spoločnosti SoftBank Group záujem o zmienené IPO poprel. Rovnako tak učinila aj ďalšia z proklamovaných spoločností –  Tencent Inc.

Záver

Uvidíme ako sa Bitmain s IPO nakoniec vysporiada, na ako by sa uskutočnilo v deklarovanej výške 18 miliárd dolárov, zaradilo by to túto spoločnosť medzi päť najväčších verejných ponúk v histórii, pričom by predbehla aj Facebook, General Motors, Enel, či Deutsche Telekom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI