PIVX spustí anonymnú decentralizovanú burzu so Zerocoin protokolom

BITmarkets BITmarkets

PIVX, kryptomena orientujúca sa na súkromie a využívajúca špeciálny protokol Zerocoin, pripravuje spustenie svojej vlastnej decentralizovanej burzy, ktorá bude niesť označenie ZDEX.

Zerocoin protokol a ZDEX

Zerocoin poskytuje používateľom PIVX úplné súkromie konvertovaním štandardnej mince tejto siete na Zerocoin PIV (zPIV). Tie sú následne používané v samotných transakciách. Tak by tomu malo byť aj v prípade pripravovanej decentralizovanej burzy ZDEX.

Podľa vízie dev tímu, aplikovaním Zerocoin protokolu na ich novej burze budú jej klienti využívať počas nákupu a predaja obchodných párov naviazaných na zPIV nulovú históriu transakcií. Tým pádom bude obchodovanie na ZDEX anonymné. Ak sa tento zámer podarí, pôjde vôbec o prvú súkromnú decentralizovanú burzu, ktorá bude takýmto spôsobom bojovať voči regulačnému tlaku, ktorý pretrváva napríklad v Japonsku.

S cieľom zabezpečiť ZDEX a umožniť rýchle vybavenie predaja či nákupu jednotlivých kryptomien, využije PIVX svoju vlastnú sieť, ktorá je spravovaná viac ako 1350 masternodmi.

Čo je PIVX

Kryptomena, nachádzajúca sa z pohľadu trhovej kapitalizácie aktuálne na 87. mieste, sa zameriava predovšetkým na anonymitu. Využíva pritom Blackcoin Proof of Stake 3.0 protokol, ktorý je efektívnejší ako klasický PoW. Vďaka tomu má nízke transakčné poplatky, a použitím Private Instant Verified Transaction zaistené okamžité spracovanie transakcií. Tento coin zároveň nemal žiadne ICO a predťažené mince, ktoré slúžili na rozbehnutie celého projektu, boli vymazané z obehu.

Mohlo by vás zaujímať:  Ako sa ochrániť proti DNS útokom

Pasívny príjem s PIVX

PIVX je zaujímavý ešte z jedného hľadiska. Táto kryptomena patrí do relatívne malej skupiny aktív, ktoré vám dokážu generovať pasívny príjem. Podobne ako je tomu pri kryptomene DASH, aj v tomto prípade, ak prevádzkujete masternode, sú vám vyplácané dividendy. Na spustenie masternode potrebujete vlastniť 10 000 mincí. Ak takýmto množstvom nedisponujete, stále môžete zvoliť aj druhú variantu, a síce zarábať pomocou stakingu. Pre presný výpočet dividend môžete použiť kalkulačku na tejto stránke.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Zdá sa, že nasledujúci rok by mohol byť rokom decentralizovaných búrz. S myšlienkou prevádzkovania tohto typu obchodnej platformy totižto neprichádzajú len klasické burzy ako Binance, Bithumb či Bitfinex, ale aj samotné projekty stojace za jednotlivými kryptomenami. K PIVX môžeme napríklad pridať DEX od Waves alebo Stellaru.

Ak zoberieme do úvahy fakt, že mnohé centralizované burzy sú slabo zabezpečené a tým pádom náchylné na útok (viac v tomto článku) a pridáme k tomu skutočnosť, že privátne kľúče nevlastníte vy, je len otázkou času, kedy decentralizované platformy začnú hrať prím. Vznik ďalších a ďalších DEX tento meniaci sa trend len potvrdzuje.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
sludgefeed.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.