Bitcoin spadne na 5 000 dolárov.
Bitcoin spadne na 5 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Ekonóm a kryptomenový skeptik Peter Schiff vo svojom najnovšom rozhovore s Natalie Brunell tvrdí, že Bitcoin má pred sebou ďalší pád aj napriek tomu, že dlhodobo konsoliduje okolo cenovej hladiny 20 000 dolárov. Ide zároveň o zónu, kde Bitcoin v predošlom cykle dosiahol svoje historické maximum.

Podľa Schiffa súčasná konsolidačná zóna Bitcoinu okolo 20 000 dolárov predstavuje pre investorov iba falošný pocit bezpečia. Stále existuje mnoho investorov, ktorí nakupujú na súčasných cenových úrovniach a bočný pohyb ceny je výsledkom boja predávajúcich a nakupujúcich.

Okrem toho ekonóm zdôraznil, že falošný pocit bezpečia je bezprostredne spojený s budúcim poklesom ceny Bitcoinu, pričom účastníci trhu žijú vo falošnej nádeji, že cena pôjde smerom hore.

Peter Schiff v rozhovore o Bitcoine
Peter Schiff v rozhovore o Bitcoine. Zdroj: Youtube/Natalie Brunell

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin smeruje na 5 000 dolárov

Podľa svojej projekcie Schiff poznamenal, že Bitcoin pravdepodobne dosiahne 10 000 dolárov a potom 5 000 dolárov. Inštitúcie vraj potom nebudú už javiť záujem o túto triedu aktív a označil Bitcoin za podvod:

„Trh sa vám snaží dať falošný pocit nádeje, že minimum už bolo dosiahnuté, no vytvorí sa ďalší klesajúci trend na 10 000 dolárov, kde prebehne opäť to isté.

Vzhľadom na veľký pád Bitcoinu z historického maxima takmer 70 000 dolárov Schiff spochybnil status aktíva ako uchovávateľa hodnoty a zároveň vyzval investorov, aby si zvolili iné aktíva, ako je zlato alebo dolár. Za najväčších víťazov na bitcoinovom trhu označil predávajúcich a za porazených nakupujúcich.

Aj keď vyzval investorov, aby sa Bitcoinu zbavili, nič to nemení na fakte, že táto riziková trieda aktív je súčasťou každodenného života čoraz väčšieho počtu ľudí. Pomerne mladé aktívum ale potrebuje dostatočnú reguláciu, ktorá by prospela masovej adopcii.

Ako sa pozeráte na analytikovu predikciu? Svoj názor môžete vyjadriť v komentári nižšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Mediálna kryptomenová kauza? Schiff ostro kritizuje Saylora, ktorý údajne manipuloval Bitcoinom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance