ETH priťahuje pozornosť veľkých hráčov
ETH priťahuje pozornosť veľkých hráčov. Zdroj: Shutterstock.com/r.classen

Druhá najväčšia kryptomenová sieť je opäť v záujme veľkých investorov. Mnohomiliónové pohyby v sieti Etherea naznačujú prudké pohyby smerom nahor.

Ethereum priťahuje pozornosť veľkých hráčov

Aj napriek pretrvávajúcemu poklesu po historickej udalosti Ethereum láka veľkých hráčov, ktorí svoj záujem potvrdzujú obrovskými transakciami. Portál Whale Alert, ktorý sleduje veľké transakcie, zaznamenal za posledných 24 hodín presuny v hodnote viac ako 250 miliónov dolárov.

Najväčšia transakcia má hodnotu približne 136 miliónov dolárov, čo predstavuje približne 100 073 tokenov ETH. Odborníci považujú podobné transakcie za jasný signál prudkých cenových pohybov, alebo manipulácie trhu veľkými hráčmi.

Prečítaj si tiež: Dobrá správa pre Bitcoin! Úroveň akumulácie môže odštartovať rast. Dosiahla 7-ročné maximum

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Niektorí analytici sa však obávajú, že môže ísť o nalákanie retailových investorov, čo následne vyústi do poklesu. Výkonnosť Etherea je však naďalej slabá. Spoločnosť Bankless vo svojej najnovšej analýze uviedla, že po prechode na nový konsenzus sieť Etherea utrpela vážne následky. Podľa analýzy klesli príjmy siete Etherea až o 86 %.

Negatívny stav zaznamenala aj miera inflácie, ktorá sa zvýšila až o 7,7 %. Nemenej významnou ranou je pokles celkovej uzamknutej hodnoty (TVL) v DeFi protokoloch, ktorá klesla o 58 %. Pokles zaznamenal aj objem obchodovania s NFT tokenmi, ktorý klesol o 75 %. Ethereum prežíva neľahké obdobie, ale pozitívny vplyv nového konsenzu sa môže naplno prejaviť v dlhodobom horizonte.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance