Bitcoin a zlato
Bitcoin a zlato. Zdroj: Shutterstock.com/Roman Bodnarchuk

Peter Schiff ostro zaútočil na Michaela Saylora, ktorý údajne úmyselne manipuloval s trhom. Bol Bitcoin skutočne manipulovaný, alebo sa Schiff mýli?

Bitcoin bol údajne manipulovaný

Schiff sa oprel do zakladateľa MicroStrategy po tom, čo komentoval kauzu Kim Kardashian, ktorej udelila SEC pokutu vo výške 1,26 milióna dolárov za údajnú manipuláciu trhu s kryptomenami.

Komisia pre cenné papiere a burzy udelila Kim Kardashian pokutu 1,26 milióna dolárov za pumpovanie kryptomien. A čo tí skutoční ľudia, ktorí pumpovali ceny kryptomien? Saylor mal z toho najväčší zisk a omnoho väčší ako Kim Kardashian,“ uviedol Schiff.

Kim Kardashian sa podľa najnovších informácií rozhodla prijať pokutu, ktorú dostala za údajný podvod s názvom  EthereumMax, keď nezverejnila platbu, ktorú obdržala za propagáciu projektu. Tento prípad však nemá nič spoločné s Bitcoinom a už vôbec nie so Saylorom. Schiff tak v podstate zaútočil úplne bezdôvodne.

Prečítaj si tiež: „Dajte si pozor, Bitcoin môže stále padnúť až na nulu“ tvrdí populárny investor Peter Brandt

Michael Saylor prišiel s okamžitou odpoveďou.

Bitcoin je komodita, nie je to cenný papier. Propagovať komoditu je podobné ako propagovať oceľ, hliník, betón, sklo alebo žulu. Bitcoinová sieť je v podstate otvorený protokol, ktorý ponúka úžitkové výhody podobne ako cesty, koľajnice, rádio, telefón, televízia, internet alebo anglický jazyk,” uviedol na svoju obranu Saylor.

Schiff je známym investorom do zlata a Bitcoin je považovaný za digitálne zlato. Tento fakt neušiel pozornosti fanúšikov, ktorí ho na to automaticky upozornili. Jeden z fanúšikov sa ho spýtal, aký je rozdiel medi tým, keď on pumpuje zlato, a Saylorom, ktorý Bitcoin?

Moje odporúčanie pre zlato nie je to isté, ako keď chcú držitelia BTC predať za napumpované ceny. Ja zlato vlastním, ale nepredávam. Predávam a nakupujem v mene mojich zákazníkov a na veľkoobchodnej úrovni. Moja obhajoba zlata nemá na jeho cenu žiadny vplyv,“ obhajoval sa Schiff.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa táto mediálna prestrelka vyvinie ďalej. Súhlasíte so Schiffom? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Čítaj ďalej: Kiyosaki varuje, že dolár sa zrúti do 4 mesiacov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance