Obchodujte štyri najsilnejšie kryptomeny rýchlo a lacno – predstavujeme vám burzu XRP United

BITmarkets BITmarkets

V poslednej dobe sme boli svedkami vzniku nových decentralizovaných búrz, ktoré postupne predstavili Binance, Bithumb aj Bitfinex. Ich centralizované náprotivky však nezaostávajú a tento utorok (23.10.2018) bola predstavená úplne nová burza – XRP United.

Zatiaľ len tri obchodné páry

Aktuálne sa na XRP United dajú obchodovať nasledovné obchodné páry: BTC/XRP, ETH/XRP a BCH/XRP. V dohľadnej dobe má pribudnúť aj Monero, ktoré bude rovnako obchodovateľné voči XRP.

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa Ripple snaží presadiť v globálnom meradle predovšetkým na poli cezhraničných platieb. Jasne to dokazujú aj jeho produkty ako xRapid a RippleNet.

Kým platobná sieť RippleNet spracovala prvé remitencie (peňažné čiastky) medzi Japonskom a Thajskom a aktuálne je rozšírená už v 13 krajinách, xRapid a multi-hop dramaticky znižujú náklady a zároveň umožňujú platby v reálnom čase, vďaka čomu finančným inštitúciám zvyšujú ich likviditu.

Mohlo by vás zaujímať:  CEO Ripple Labs: XRP má 1000-krát lacnejšie a rýchlejšie transakcie ako Bitcoin

Výhody XRP United

Teraz prišla na rad aj masívnejšia podpora samotnej kryptomeny ,a síce v podobe vytvorenia vyššie zmienenej burzy. Tá láka svojich budúcich klientov výhodami, ktoré by sa dali zhrnúť do nasledovných bodov:

  • burza ponúka vďaka obchodným párom naviazaným na XRP rýchle a lacné transakcie (tie sú uskutočnené len za štyri sekundy, pričom sieť ich spracuje až 1500 za sekundu)
  • XRP, ako základná mena, má priniesť podľa dev tímu burzy nových klientov, čím sa vytvorí dostatočná likvidita

Aj napriek nespornej výhode v podobe rýchlych a lacných transakcií, ktoré táto kyptomena umožňuje, netreba zabúdať na fakt, že vzhľadom na to, že ide o centralizovanú burzu, privátne kľúče k vášmu majetku nevlastníte vy. Tým pádom, v prípade útoku na danú platformu je len na nej, či vám kryptomeny vráti, teda vyplatí z vlastných zdrojov, alebo nie.

Viac o tejto problematike si môžete prečítať v našom článku „Máte kryptomeny na centralizovaných burzách? Pozor – nie sú vaše!” . Ak vás zaujíma, ako dopadlo hodnotenie centralizovaných búrz, ktoré vypracovala spoločnosť ICORating, kliknite na nás článok tu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Na záver ešte niečo ohľadom KYC/AML štandardov. Tak ako aj drvivá väčšina centralizovaných búrz, aj XRP United vyžaduje overenie vašej totožnosti. V prípade, že sa s takýmito postupmi nestotožňujete, odporúčam vám poobzerať sa po decentralizovaných platformách, ktorých je už našťastie dosť.

Ak máte záujem vidieť celkový vzhľad burzy, ako aj otestovať jej funkcionality a atribúty, kliknutím na tento odkaz sa dostane priamo na jej stránky. Zároveň si môžete pozrieť aj propagačné video nižšie, ktoré bolo natočené pri príležitosti spustenia tejto burzy.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
coingape.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.