Kryptomarket ustrnul – Bitcoin ide do strany a všetci čakajú, čo sa bude diať. Ak máte zainvestované do kryptomien, iste v tejto chvíľu vnímate, že sa deje niečo zvláštne. Už 27.9. sme vás informovali, že sa graf kurzu Bitcoinu pohybuje smerom k bodu, kde sa pretínajú trendové čiary. Teraz akoby všetko ustrnulo pri očakávaní na výstup z trojuholníka.  Ako viete, pri výstupe z trojuholníka sa očakáva výrazný pohyb hore alebo dole. V tomto momente to však vyzerá tak, že Bitcoinu sa to napätie zapáčilo a pokojne si ide do strany. Poďme to využiť a zapracovať na svojej stratégii.

Bitcoin riadi kryptomarket – strategické poznatky

V nepravidelnom seriáli HODL riešime predovšetkým Bitcoin. Často tu rozoberáme aktuálnu situáciu, graf a fundament, predovšetkým čo sa týka Bitcoinu. Neznamená to, že by nás ostatné kryptomeny (altcoiny) nezaujímali. Ako ste si iste všimli, na Kryptomagazine vychádza veľké množstvo článkov o rôznych altcoinoch a v žiadnom prípade sa nedá povedať, že by sme akokoľvek stranili skalným priaznivcom Bitcoinu, práve naopak.

Ide o to, že vnímame silnú nadväznosť všetkých alternatívnych coinov a tokenov na kurz Bitcoinu. Až na niektoré výnimky v súčasnej dobe platí, že keď sa pohne Bitcoin, ostatné kryptomeny ho veľmi dôkladne nasledujú rovnakým smerom. Spravidla platí, že rast či pokles Bitcoinu altcoiny ešte prekonajú. Teda, keď Bitcoin rastie alebo padá, altcoiny rastú či padajú ešte viac.

Pre hodlerov z toho plynie niekoľko zaujímavých záverov:

  • Keď sa kryptomarket chýli k downtrendu, je lepšie držať Bitcoin (popr. niektorý stablecoin, tu je však na mieste opatrnosť – všetci vieme o nedávnom zakopnutí Tetheru), pretože ostatné kryptomeny budú padať omnoho rýchlejšie a dôraznejšie.
  • V okolí dna dlhodobého downtrendu je lepšie kupovať sľubné altcoiny, pretože ponúkajú vyššie potenciálne zhodnotenie.
  • Ak sa stane, že Bitcoin prudko klesne a niektorá kryptomena vo vašom portfóliu tento pohybu nenasleduje, určite je na mieste zvážiť predaj tohto altcoinu skôr, než ho Bitcoin stiahne dole.
  • Ak kurz Bitcoinu prudko vzrástol a niektorý kvalitný altcoin sa nepridal, hoci k tomu má zásadný dôvod (fundament, korekcia predchádzajúceho rastu, a pod.), ponúka sa možnosť špekulácie na oneskorený rast.

Má cenu aktívne zasahovať do portfólia?

Ponúka sa otázka, či by sme skutočne mali podobné úvahy realizovať v praxi a skúšať aktívne zasahovať do svojho portfólia za účelom jeho zhodnotenia. Jednoznačná odpoveď však neexistuje, pretože každému vyhovuje a dáva zmysel niečo iné. My vás iba informujeme o možnostiach, rozhodnutie musí urobiť každý sám za seba.

Pokiaľ sa rozhodnete pre stratégiu, pri ktorej budete využívať dlhodobé trendy a previazanosť Bitcoinu a altcoinov, máte možnosť významne zhodnotiť svoje portfólio, ale treba to urobiť správne a v správny čas. Práve ten druhý bod, teda čas, je veľmi problematický. Nikdy dopredu neviete, či už je čas na predaj, alebo to ešte bude rásť, alebo naopak.

Ak ste napríklad sledovali pumpu Dogecoinu, ktorá prebehla nedávno, nemohli ste dopredu s istotou vedieť, že správny čas na jeho predaj bude okolo 100 satoshi za 1 DOGE. Kto tu však predal, už teraz môže Dogecoin nakúpiť späť pod 60 sat., a je celkom pravdepodobné, že dôjde až na pôvodných cca 36 sat. Podobným spôsobom je možné využiť aj dlhodobé trendy Bitcoinu, resp. celého market capu.

Odporúčame vám: [Financie] Investícia do zlata sa dnes vyplatí

Záver

Kryptomarket je závislý od Bitcoinu, a preto sa v tomto seriáli venujeme predovšetkým najstaršej kryptomene. Graf Bitcoinu by ste nemali zabudnúť sledovať aj v prípade, že vás viac zaujímajú altcoiny. Dnes sme využili vyčkávanie pri pohybe do strany k tomu, aby sme sa krátko zamysleli o možnosti vylepšenia svojej dlhodobej stratégie.

Pokiaľ zvolíte aktívny prístup k tvorbe svojho portfólia, môžete využiť určité opakujúce sa udalosti na trhu vo svoj prospech. Využitie dlhodobých trendov, opakujúcich sa pump a dump pri niektorých coinoch či vedúce postavenie Bitcoinu vám skutočne môže priniesť značné zárobky. Iba ten čas keby tak šlo niečím podplatiť, však?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre