Elon Musk: „Dogecoin sa môže stať menou internetu
Elon Musk: „Dogecoin sa môže stať menou internetu" ,zdroj: www.shutterstock.com/KLYONA

Miliardár Elon Musk hovorí, že kryptomena Dogecoin má potenciál sa stať menou, ktorú budú ľudia bežne využívať. Popri tejto správe sme sa nedávno dozvedeli, že dohoda o odkúpení sociálnej platformy Twitter podľa všetkého nejde podľa plánu a bola pozastavená. Čaká sa totižto na výpočet, či spamové a falošné účty skutočne predstavujú menej ako 5 % používateľov.

Elon Musk aj naďalej verí Dogecoinu

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk urobil ďalšie vyhlásenie v prospech meme kryptomeny Dogecoin (DOGE) aj napriek masívnym výpredajom na kryptomenovom trhu. DOGE sa po výplachu, ktorý sa odohral minulý týždeň, zrútil na minimálnu úroveň za posledný rok, na 0,0645 USD. Meme coin sa však stále nachádza v rebríčku TOP 10 kryptomien a súčasná trhová kapitalizácia je na úrovni 11 miliárd USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki plánuje kúpiť bitcoiny na dne – hovorí o hladine 17 000 $

Elon Musk na Twitteri povedal, že Dogecoin má potenciál stať sa platobnou mena. Jeho tweet bol reakciou na komentár jedného z tvorcov Dogecoinu Billyho Markusa. Ten napísal, že dôvod, prečo sa mu páči DOGE, je ten, že „vie, že je to hlúposť“.

Musk týmto tweetom opätovne nadviazal na svoje predchádzajúce vyhlásenia keď tvrdil, že DOGE je „najlepšia kryptomena pre transakcie. Na druhej stane Bitcoin, najväčšia kryptomena všetkých čias, je skôr vhodnejší na uchovávanie hodnoty. Musk, ktorý je v kryptomenovej komunite známy ako Dogefather, taktiež vyhlásil, že Dogecoin je „kryptomena pre ľudí.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dohoda o kúpe Twitteru je pozastavená

Musk plánoval kúpiť Twitter za necelých 44 miliárd dolárov, čo spoločnosť po zdĺhavých jednaniach s predstavenstvom prijala. Odvtedy sa aktívne diskutuje o rôznych spôsoboch, ako platformu vylepšiť. Musk však koncom minulého týždňa oznámil, že jeho dohoda o odkúpení Twitteru bola pozastavená.

Dohoda o Twitteri je dočasne pozastavená. Čaká sa na podrobnosti, ktoré majú ukázať výpočet, či spamové a falošné účty skutočne predstavujú menej ako 5 % používateľov.“ Napriek tomu je však stále odhodlaný kúpiť sociálnu sieť.

Mark Cuban navrhol použiť Dogecoin ako možnosť na vyriešenie problému so spamovacími robotmi na Twitteri. Musk vtedy na to reagoval, že to nie je zlý nápad. Naznačil tiež, že DOGE môže byť akceptovaný pre službu Twitter Blue.

Čítaj ďalej: Zakladateľ kryptoburzy Bitmex: Očakávam prepad Bitcoinu na úroveň 20 000 USD!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance