Najhorší scenár? Celý svet údajne čaká úverová kríza

Titulky Úverová kríza.
Úverová kríza. Zdroj: shutterstock.com/photoschmidt/iSOMBOON
BITmarkets BITmarkets

Krach banky Silvergate a Silicon Valley predovšetkým zasiahol americký trh, no globalizácia by mohla spôsobiť prelievanie recesie z krajiny do krajiny. Podľa správy News Bitcoin, generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz, varoval, že čoskoro nastane úverova kríza po celom svete.

Koniec zvyšovania úrokov

V rozhovore pre CNBC uviedol, že súčasná situácia mu pripomína december 2018, keď mal FED nápad na posledné zvýšenie úrokových sadzieb. Čoraz viac analytikov očakáva, že FED úrokové sadzby čoskoro prestane zvyšovať a ponechá ich na extrémnej úrovni. Komoditný a ropný trh údajne indikuje blížiacu sa recesiu, ktorá zasiahne celý svet.

Mike Novogratz zároveň upozornil, že ak bol niekedy čas vlastniť kryptomeny, tak je to práve teraz. Fiat meny stále strácajú hodnotu a kúpyschopnosť dolára je mizivá. Navyše, nedávno sme vás informovali o tom, ako dolár stráca hodnotu až 3-krát rýchlejšie ako bitcoin.

Banková kríza

Banková kríza. Zdroj: shutterstock.com/Artem Oleshko

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ďalšia úverová kríza?

Úverová kríza sa vyznačuje neschopnosťou splácať pôžičky. Príkladom sú domácnosti, ktorým z mesiaca na mesiac skončí fixácia a budú platiť omnoho vyššie mesačné splátky. Bez splátok má banka nedostatok hotovosti a musí od poskytovania úverov ustúpiť. Výsledkom je znížený tok krátkodobých pôžičiek, ktoré živia malé a stredné podniky.

Existuje mnoho podmienok, ktoré musia banky spĺňať aby sa predišlo nedostatku peňazí a príkladom je stanovená minimálna hotovostná rezerva. Posledné obdobie sme ale svedkami problémov mnohých známych bánk. Informovali sme vás aj o tom, ako si Credit Suisse vzala od švajčiarskej centrálnej banky pôžičku 50 miliárd dolárov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Posledná úverová kríza bola v roku 2007 a 2008 a nedávne udalosti môžeme považovať za tie najhoršie od Lehman Brothers. Na záver je potrebné povedať, že dôsledky reštriktívnej menovej politiky a finančnej nestability sú viditeľné až s časovým odstupom a preto recesia môže nastať až vtedy keď ju nikto už čakať nebude.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako súčasná kríza ovplyvní budúcnosť našich peňazí

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: news.bitcoinTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul