McAfee bude kandidovať za prezidenta USA

Novinky John Mcafee bude kandidovať za prezidenta USA
John Mcafee bude kandidovať za prezidenta USA. Zdroj: shutterstock.com/Maxx-Studio
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nie, nikto si z vás nerobí srandu a nejde ani o žiadny vtip alebo neskorý „prvý apríl”. John McAfee, je jedna z najznámejších osobností v kryptosvete. Rovnako však patrí aj medzi tie najkontroverznejšie. A s kontroverznosťou pokračuje aj naďalej, keďže sa iba nedávno rozhodol vyhlásiť oficiálnu kandidatúru na post prezidenta Spojených Štátov.

John McAfee

Ako zakladateľ spoločnosti McAfee Antivirus Software, sa John McAfee zaoberá najmä bezpečnosťou v online svete. Práve preto niet divu, že sa o kryptomeny zaujíma veľmi intenzívne. Veľa sa o nich vyjadruje na sociálnych sieťach, kde však už spôsobil aj rozruch najmä kvôli jeho pumpám, ktoré donedávna robil (aj keď pochopiteľne, on ich pumpami nenazýval).

Iba dva dni dozadu sa John McAfee prostredníctvom svojho Twitter účtu vyjadril, že bude kandidovať na prezidenta Spojených Štátov, ktorého voľby sa budú konať v roku 2020. Pre Johna McAfeeho to nebude jeho prvý pokus kandidovať na prezidenta. Prvý krát sa o to pokúšal v roku 2016, vtedy však prehral už počas prvého kola súboj o podporu liberálnej strany s neskorším guvernérom Nového Mexika Garym Johnsonom.

Na jeho oficiálne vyhlásenie na Twitteri reagovali ľudia takmer 600 komentármi. John McAfee sa však včera vyjadril opäť prostredníctvom tejto sociálnej siete.

„Nemyslím si, že mám šancu vyhrať. Naozaj ju asi nemám. Avšak čo skutočne zmení Ameriku nie je prezident, ale proces vytvárania toho nového prezidenta. Ak bude moja cesta úspešná, podarí sa mi vystupovať na jednom z najväčších pódií na svete a prehovoriť ku všetkým, aby som mohol povedať pravdu.”

S určitosťou však nejde o nejaký trik alebo pokus o to, aby sa dostala McAfeemu pozornosť. Sám jej mal v posledných týždňoch totižto viac ako dosť vďaka jeho vyhláseniam o tom, že má v pláne vytvoriť vlastnú kryptomenu podporenú fiatom.

Záver

John McAfee je naozaj zvyknutý na to, že má pozornosti až až. Všetci určite poznáte jeho vyjadrenie o tom, že pokiaľ nebude mať jeden Bitcoin v roku 2020 hodnotu 1 milión dolárov, sám si zje časť tela, ktorá robí muža mužom. Viete si teda predstaviť, že by človek, ktorý sa stane prezidentom, verejne „spáchal” niečo také?

Ak chcete viac informácií zo sveta kryptomien pozrite si naše nové video.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.