john mcafee bitcoin 1 million

John McAfee, počítačový programátor, biznismen a zakladateľ rovnomenného antivírusového softvéru uviedol, že za propagáciu kryptomien si účtuje 105.000 dolárov za každý tweet.

McAfee Crypto Team

Minulý týždeň zverejnil McAfee na Twitteri správu, že jeho „McAfee Crypto Team“ vytvoril a následne publikoval manuál, akým spôsobom budú fungovať jeho propagačné tweety, ktoré ponúka pre jednotlivé kryptomeny. Vyššie spomenutý tím je v podstate marketingovou agentúrou, ktorá sa zameriava na podporu Intial Coin Offering (ICO) a ďalších projektov v odvetví digitálnych mien.

McAffe je o svojej výnimočnosti natoľko presvedčený, že uviedol:

„V rámci odvetvia kryptomien sa nič nemôže vyrovnať váhe a sile môjho tweetu. Často sa stalo, že jeden tweet vyústil do viac ako milión dolárovej investície do ICO, pričom viacero mien znamenalo minimálne 100% nárast.“

Účet s takmer miliónom followerov

Podľa údajov uvedených vo zverejnenom sprievodcovi, agentúra na základe vlastného prieskumu zistila, že 259 000 followerow McAffeho účtu na Twitteri má viac ako 50 percent svojich celkových aktív investovaných v kryptomenách. Zároveň 224.000 z jeho fanúšikov drží majetok v digitálnych menách o celkovej hodnote takmer 4,5 miliardy dolárov.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok John McAfee: „Mýlil som sa, Bitcoin bude v roku 2020 stáť $1 milión!“

Celkový počet followerov McAffeho účtu je pritom až 810.000. Použitím tohto údaju spoločnosť vypočítala, že ak si ICO projekt zaplatí, oslovenie jedného fanúšika ich vyjde len na 0,13 dolára.

McAfeeho vyhlásenie o ponuke zaplatiť si jeho služby slúžiace na propagovanie môže vyznievať značne kontroverzne. Ešte v januári tohto roku na otázku, či ho niekto platil za podporu svojho projektu, respektíve kryptomeny, McAfee odpovedal negatívne.  Nevyvrátil však, že isté pokusy prebehli.

Záver

Teraz je verejne známe, ze McAffe bude propagovať predovšetkým kryptomeny, ktoré si za jeho služby zaplatia. Uvidíme, či budú mať jeho odporúčania stále takú váhu, ako tomu bolo v minulosti. Predsa len je niečo iné, keď propagujete produkt, za ktorý vám platia, a iné keď odporúčate na základe vlastného presvedčenia.

Každopádne, McAffee si so svojou ponukou verí. Ostatne, nie je to prvý krát, kedy tento extrovertný biznismen prišiel s veľkými ideami. Určíte ste všetci zaznamenali jeho prejav, kde tvrdí, že ak nebude hodnota 1 BTC do roku 2020 1 milión dolárov, zje pred televíznymi kamerami svoj penis. Do konca roku 2020 je však ďaleko, takže uvidíme čo si John na nás dovtedy ešte pripraví.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance