MATIC vývojári vysvetľujú záhadný mega-dump tohto tokenu

0

Iste ste si všimli dnešný mega-dump kryptomeny MATIC. Tá za posledné dva dni stratila viac než 50 % hodnoty a z ATH – 0,042 $ klesla na súčasných 0,018 $. Tento prepad prišiel tesne po rekordnom raste a v podstate vymazal akékoľvek zisky.

Pohľad na graf teraz vyzerá naozaj smutne. Dva týždne úporného rastu sú preč.

1D MATIC/USD - Binance
1D MATIC/USD – Binance

MATIC bol donedávna jednou z najziskovejších kryptomien na trhu. Viete, aké ďalšie coiny teraz závratne stúpajú?

>>>Najziskovejšie kryptomeny tohto týždňa, ktoré sa odtrhli z reťaze!<<<

Čo môže za tento záhadný prepad?

Samozrejme sa na internete okamžite vyrojili rôzne konšpiračné teórie. Taký rýchly prepad nečakal naozaj nikto. MATIC bol jedným z najziskovejších coinov tejto jesene. Samozrejme, podozrenie okamžite padlo na vývojárov tohto projektu. Tí boli obvinení z dumpnutia veľkého množstva na burzu Binance.

Paniku rozpútal tento tweet:

Podľa neho boli v posledných týždňoch na burzu Binance v tichosti presunuté veľké objemy MATIC tokenov – až 1,5 miliardy – 15 % celkového obehu. To rozpútalo paniku a následné výpredaje.

Vývojári projektu sa dnes vyjadrili k tomuto obvineniu. Samozrejme, všetko popierajú. Pripustili síce, že nedávno z účtov MATIC Foundation uvoľnili 248 miliónov coinov (2,5 % celkového obehu), tie však boli použité na stakovanie a zaistenie funkčnosti siete (MATIC je momentálne centralizovaný, podobne ako veľa ďalších sľubných krypto projektov).

Môže vás zaujímať: Zákon prijatý! Nemecké banky môžu uchovávať a predávať BTC!

Malá časť tohto balíka bola vyplatená investorom a poradcom. Je však otázne, či svoje tokeny predali alebo sa rozhodli držať ich. Tak ako tak, toto nemôže byť dôvod takého veľkého dumpu.

Vo svojom tweete to potvrdil aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao:

Ten tvrdí, že zopár veľkých investorov spanikárilo a predalo svoje podiely. To následne vytvorilo začarovaný kruh a predávať začali úplne všetci.

Čo čítať ďalej?

Sklamal vás MATIC? Tieto kryptomeny spravili ešte väčšie percentá a zatiaľ ešte nedumpli!

Najziskovejšie kryptomeny tohto týždňa, ktoré sa odtrhli z reťaze!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre