Zákon prijatý! Nemecké banky môžu uchovávať a predávať BTC!

2

Nemecko prijalo nový zákon, ktorý umožní bankám v roku 2020 predávať a skladovať Bitcoin a iné krypto aktíva. Odvážny krok posilní pozíciu Nemecka ako jednej z jurisdikcií na svete, ktorá je ku kryptomenám najzhovievavejšia.

Nedávno sme vám o tejto téme priniesli informácie

Nový zákon v Nemecku – Od nového roka si zrejme uložíte kryptomeny aj v banke

Zákon schválený!

K dnešnému dňu len obmedzené množstvo nemeckých bánk ponúkalo služby súvisiace s kryptomenami. Môže sa to zmeniť, keďže Nemecko sa posunie do popredia v oblasti kryptomien s novými predpismi, ktoré úverovým inštitúciám umožňujú ponúkať BTC nákupy a vklady svojim klientom cez online bankovníctvo jediným kliknutím.

Sven Hildebrandt, partner poradenskej spoločnosti blockchain Distributed Ledger Consulting GmbH, privítal tieto správy. Povedal:

„Nemecko je na dobrej ceste stať sa nebom pre kryptomeny. Nemecko hrá priekopnícku úlohu v regulácii kryptomien.“


Nový zákon tiež prijala Asociácia nemeckých bánk (BdB), popredná lobistická skupina pre finančné inštitúcie. Priemyselný orgán uviedol, že úverové inštitúcie majú skúsenosti so správou aktív klientov a riadením rizík. Zaviazali sa k ochrane spotrebiteľa a sú pod dohľadom finančných regulátorov. Okrem toho účinne bránia praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.

Nie každý je však spokojný…

Nie každý však zdieľa nadšenie bankovej asociácie. Niels Nauhauser, obhajca práv spotrebiteľov sa obáva, že banky by mohli začať agresívne ponúkať krypto aktíva svojim klientom.

„Banky v zásade predávajú rôzne finančné produkty, ak majú províziu. Ak majú povolené predávať kryptomeny a vyberať si za to poplatok riskujú, že tieto aktíva vystavia riziku úplnej straty. Je to z dôvodu, že poriadne nevedia do čoho sa púšťajú.“

Raj pre kryptomeny

Zákazníci nemeckého bankovníctva budú čoskoro môcť kupovať, predávať a skladovať kryptografické aktíva rovnakým spôsobom, ako by nakupovali dlhopisy alebo podielové fondy. V krajine s viac ako 33 miliónmi ľudí, ktorí používajú online bankovníctvo, sa otvára a legitimizuje kryptografia – ako trieda aktív.

Nemci sa čoskoro budú môcť prihlásiť na svoje účty online bankovníctva a nakupovať digitálne aktíva rovnakým spôsobom, ako by kupovali akcie BMW alebo Volkswagen. Je to služba, ktorá sa zdá byť vzdialená za súčasného stavu regulácií a anti-krypto predpisov v iných veľkých ekonomikách, ako je Čína, India alebo dokonca USA.

Nemecko má tiež jeden z najprijateľnejších zákonov pre jednotlivcov, ktorý sa vzťahuje aj na kryptografické aktíva. Napríklad, ak držíte investíciu – môže to byť aj BTC – viac ako rok, nebude vám účtovaná daň z kapitálových výnosov. Netreba dodávať, že to je sen pre hodlerov.

Okrem toho najväčšia európska ekonomika schválila v roku 2018 digitálne meny, ako je Bitcoin (BTC) ako legálne platobné metódy. Podľa nemeckého ministerstva financií možno kryptomeny považovať za zákonné platidlo, ak sa používajú ako platobný prostriedok.

Čo čítať ďalej?

Microsoft práve uzavrel partnerstvo s málo známou kryptomenou

Zdroj:
bravenewcoin.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mišenko

Kse je zdroj?

samslav84

Zdroj nájdete priamo pod článkom