[Správy] Bakkt spúšťa obchodovanie BTC options – Čína sa chystá testovať digitálny jüan – Ethereum Istanbul získal podporu od hlavných búrz

0

Bakkt ďalej rozvíja svoje služby. Dcérska spoločnosť ICE tak ďalej pokračuje v rozvoji digitálnych finančných služieb. Štyri najväčšie čínske komerčné banky sa čoskoro zapoja do testovania digitálnej verzie čínskeho jüanu. Ethereum po úspešnom hard-forku oslavuje upgrade systému. Burzy veľmi rýchlo prechádzajú na podporu upgradovaného ETH.

Bakkt spúšťa BTC options

Bakkt oznámil dve novinky, z ktorých majú profitovať zákazníci dcérskej burzy ICE. Prevádzkový riaditeľ Bakktu Adam White na oficiálnom blogu napísal, že po novom budú spustené options naviazané na monthly futures kontrakty.

Spustením fyzicky vyrovnávaných mesačných kontraktov sme získali pevný základ pre vývoj doplnkových služieb pre našich klientov,“ povedal White ku spusteniu nových options. Bakkt tak rozširuje portfólio možností, ako nakladať s Bitcoinmi. Options na futures kontraktoch majú vytvoriť nové možnosti pre investorov. Options sú fakticky deriváty postavené na derivátoch. Práve tvorba ďalších a ďalších derivátov BTC však straší komunitu, pretože môže na papieri nafúknuť maximálne množstvo BTC v obehu.

Druhá možnosť, ktorú novo Bakkt poskytuje, je obchodovanie futures vyrovnávané v dolároch. To je dôležité vo vzťahu k reguláciám na ázijských trhoch. Práve sem totiž mieri nový produkt. Ten sa bude obchodovať na burze ICE Futures Singapore. To je regulovaná futures burza pre Singapur.

Práve prepojenie Bakktu a ICE Singapore signalizuje, že sa ICE snaží prepojiť svoje jednotlivé podniky. A práve cash-settled futures na ICE Singapore budú vychádzať z ceny mesačných kontraktov na burze Bakkt.

Bakkt tak berie finančný svet útokom. V dohľadnej dobe sa teda môžeme dočkať aj obchodovania BTC derivátov na ďalších burzách vytvorených ICE, ako je NYSE. Za zmienku tiež stojí, že CEO Bakktu Kelly Loeffler je teraz senátorkou vlády USA. Kryptomeny tak majú po novom silné zastúpenie na najvyšších miestach americkej politiky. Svet veľkých financií sa skrátka ďalej otvára vplyvu kryptomien.

Čína sa chystá na testovanie digitálnej meny

Čínsky prezident Xi oznámil, že Čína chce integrovať blockchain technológie do svojej ekonomiky a oslabiť tak dominanciu dolára. K tomu je potrebné vytvoriť digitálnu verziu čínskeho jüanu. V podstate tak ide o vytvorenie konkurenčnej výhody. Digitálny čínsky jüan by mal byť vylepšenou verziou klasickej národnej meny.

Vďaka tomu, že digitálne meny nevyžadujú Swift (systém pre medzinárodné transakcie), majú výhodu väčšej rýchlosti. Práve absencia potreby starej infraštruktúry vedie ku kvalitatívne lepšiemu výkonu. Pomocou digitálnej verzie jüanu bude možné obchody v svetovom hľadisku vyrovnávať prakticky okamžite, čo terajšie transfery peňazí neumožňujú.

Čína začne testovanie digitálnej meny v štyroch hlavných komerčných bankách. Do testov budú tiež zapojené veľké čínske firmy ako China Telecom. V rámci testovania budú mať banky voľnosť v tom, ako s digitálnou menou nakladať. To má viesť k urýchleniu rozvoja a zvýšeniu konkurencie v rámci nakladania s digitálnou menou.

Je však nutné pripomenúť, že pôjde o centralizovanú technológiu, ktorá bude pod kontrolou čínskej vlády. To znamená, že nejde o technológiu na úrovni BTC či ETH, ktoré majú obrovskú výhodu v decentralizácii. Blockchain v čínskych rukách môže byť použitý na sledovanie všetkých transakcií a utuženie štátnej kontroly.

Istanbul hard-fork úspešne za nami

Hard-forky sú pre kryptomeny kritickým obdobím, ktoré bolo často sprevádzané problémami. Pri hard-forku často vznikajú aj alternatívne chainy, kedy sa časť komunity rozhodne zostať pri inej alternatíve, ako je tá majoritná. Ethereum Istanbul hard-fork je zatiaľ, ako sa zdá, bez problémov.

Upgrade siete prebehol úspešne a burzy postupne oznamujú, že prešli na novú verziu. Najväčšie burzy ako Coinbase, Binance či Bitfinex hlásia úspešné upgrady svojich uzlov. Upgrade mal veľkú váhu aj preto, že sa dotýka veľkého počtu stablecoinov, ktoré sú v kryptomenovom svete obľúbené.

Stablecoiny väčšinou existujú ako ERC 20 tokeny na sieti Ethereum. Upgradovaná sieť ETH by mala po novom zvládať 300 až 500 transakcií za sekundu. To je kritické pre rozvoj decentralizovaného ekosystému. Vďaka vylepšeniu siete získali vývojári väčší manévrovací priestor pri tvorbe decentralizovaných aplikácií.

Čo čítať ďalej:

Čo je to halving – Všetko, čo potrebujete vedieť o najdôležitejšej udalosti Bitcoinu

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre