Veľký odliv z BTC fondov
Veľký odliv z BTC fondov. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Inštitucionálni investori minulý týždeň zaznamenali odliv z BTC investičných produktov v hodnote 133 miliónov dolárov. To predstavuje najväčší týždňový odliv od júna minulého roka.

Podľa najnovšieho vydania týždennej správy CoinShares, Digital Asset Fund Flows, celkový odliv z fondu digitálnych aktív za týždeň zaznamenal extrémne hodnoty, pričom veľké odlivy boli mierne kompenzované prekvapivým prílevom 38 miliónov dolárov do produktov burzy FTX.

Odliv prostriedkov z bitcoionových fondov v hodnote 132,7 milióna dolárov z minulého týždňa je súčasťou odlivu od začiatku mesiaca do dnešného dňa za apríl. Celková hodnota tak dosiahla 310,8 milióna dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Warren Buffett premeškal 300 % zisk Bitcoinu, odkedy ho nazval jed na potkany

Veľký odliv z BTC fondov

Naposledy fondy BTC zaznamenali túto úroveň odlivu za jediný týždeň počas silného medvedieho trendu v júni 2021. Išlo o dôsledok toho, že Tesla zastavila platby v bitcoinoch za svoje autá z dôvodu obáv o životné prostredie a Čína zakázala ťažbu kryptomien.

CoinShares v správe poznamenal, že sa nezdá, že by existoval silný indikátor toho, prečo sa minulý mesiac znovu objavila podobná úroveň medvedích investičných nálad.

Rovnako ako mnoho iných špičkových aktív a rôznych indexov akciového trhu, cena BTC za posledných 30 dní výrazne utrpela a klesla zhruba o 18,2 %. Mnohí to pripisujú obavám, že inflácia a zvýšenie úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému spôsobí ďalší pokles. Bitcoin však poklesom nereagoval napriek včerajšiemu zvýšeniu sadzieb.

Súčasná situácia neodráža rovnakú medvediu tendenciu, aká bola zaznamenaná na začiatku tohto roka. Regionálne boli odlivy pomerne rovnomerne rozdelené medzi Ameriku tvoriacu 41 % a Európu 59 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin zaznamenal najväčšiu kapituláciu hodlerov v histórii

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre