Brazília, prijatie kryptomien
Brazília, prijatie kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/sk/Autor:%20Tátohra

Online predajca MercadoLibre rozšíril svoje zapojenie do kryptomien tým, že umožnil zákazníkom z Brazílie nakupovať, predávať a držať digitálne meny prostredníctvom svojej aplikácie pre digitálne platby.

Spoločnosť MercadoLibre, ktorá sa tiež radí medzi najväčšie latinskoamerické spoločnosti podľa trhovej kapitalizácie, spustila služby pre časť klientov začiatkom novembra.

Spoločnosť plánuje rozšírenie služieb v nadchádzajúcich týždňoch, pričom jeden z úradníkov uviedol, že táto funkcia bola povolená po rozsiahlej štúdii.

„Venovali sme čas štúdiu a učeniu, než sme sa rozhodli vstúpiť do kryptomien. To všetko má pred sebou transformačný potenciál a otvára nám to novú cestu,“ uviedol Tulio Oliveira, viceprezident MercadoPago.

Prečítaj si tiež: Krypto miliardár Su Zhu ostro kritizuje sieť Ethereum, ktorú už naďalej nemieni využívať – tu sú dôvody

Rozšírenie služieb do latinskoamerických krajín

Všeobecne platí, že predajca eCommerce plánuje rozšíriť služby do ďalších latinskoamerických krajín pri rastúcom záujme o kryptomeny.

MercadoLibre teraz patrí medzi tradičné spoločnosti, ktoré sa pustili do kryptomien v stopách iných amerických firiem, ako je PayPal. Takéto kroky priamo ovplyvnili krypto sektor, pretože hodnota rôznych aktív, ako je Bitcoin, prudko vzrástla.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Zapojenie do kryptomien spoločnosťou MercadoLibre

Pozoruhodné je, že MercadoLibre podniká nájazdy do krypto sektora, pričom predstavitelia spoločnosti odhalili, že ich pokladňa nakúpila Bitcoiny v hodnote 7,8 milióna dolárov na začiatku tohto roka. Spoločnosť, registrovaná v Spojených štátoch, kúpila aktíva spolu s ďalšími spoločnosťami vrátane Tesly a Microstrategy.

Okrem toho Marcos Galperin, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ firmy, verí, že kryptomeny majú obrovský potenciál, pretože pomáhajú ľuďom udržať si hodnotu.

V priebehu rokov zaujal MercadoLibre skôr krypto-priateľský postoj. Už dlho umožňuje zákazníkom nakupovať pomocou Bitcoinov.

Mohlo by ťa zaujímať: Hillary Clintonová varuje pred kryptomenami: budú vraj destabilizovať národy, no verí v silný dolár!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre